Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkańcy Kałdowa bezradni - bezdomny zamieszkał na przystanku, a nocuje na schodach szkoły!

  • Wydanie nr 268/2021
  • 8 września 2021, 07:30
  • Platforma Aktywnych Malbork
  • Interwencje TV
  • 19 komentarzy
Mieszkańcy Kałdowa bezradni - bezdomny zamieszkał na przystanku, a nocuje na schodach szkoły! fot. Mieszkańcy Kałdowa bezradni - bezdomny zamieszkał na przystanku, a nocuje na schodach szkoły!
Od kilku miesięcy przystanek autobusowy przy Szkole Gminnej w Kałdowie oblegany jest przez osoby bezdomne. Mieszkańcy skarżą się, że nie można w normalnych warunkach poczekać na autobus. Miejsce zajmują osoby spożywające wino a wokół nich porozstawiane są ich torby i koce. Jeden z koczujących na przystanku bezdomny wieczorem przenosi się na schody Szkoły, na których śpi. Rodzice dzieci uczęszczających do szkoły są oburzeni tym, że mimo częstych zgłoszeń i interwencji Policji problem nie został rozwiązany.

Dyrekcja szkoły również wielokrotnie zgłaszała sprawę do władz samorządowych i Policji ale efektu nadal brak. Temat wielokrotnie był już poruszany ale czy władze miasta nie mają pomysłu na rozwiązanie tego problemu? Sama świadomość sytuacji nie wystarczy, trzeba też podjąć konkretne działania aby dzieci nie musiały oglądać upojonych alkoholem, śpiących na schodach szkoły bezdomnych. Czy władze pomogą mieszkańcom w rozwiązaniu tego problemu, czy odpowiedzią będzie: " Nie da się!"

Mieszkańcy Kałdowa poruszyli ten temat w grupie Platforma Aktywnych Malbork z nadzieją, że problem zostanie nagłośniony i rozwiązany. Jako grupa chcemy dzielić się swoimi sukcesami, pomysłami ale także problemami.

Dołączcie do nas!

Platforma Aktywnych Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pracuś
pracuś 12.09.2021, 15:16
Zebrać wszystkich meli dać im po zwykłych garach wysłać do lasu może potrzebują do nagonki na zwierzynę niech tłuką i uczą się grać na garach.
pracuś
pracuś 11.09.2021, 11:06
Trzeba pomóc takim ludziom nie wszyscy piją i to mele. kiedyś widziałem jak bezdomni za granicą myli szyby w autach i już na ciepłą zupę jest widziałem ogłoszenie pracy w pralni na piaskach.
pracuś
pracuś 09.09.2021, 04:51
Ale z tymi puchami to stary numer chyba nikt się na to nie zabierze.
pracuś
pracuś 09.09.2021, 04:43
Kiedyś były byki a czar teściowej i inne np.jabuszka pełne snów podobno jak się wsypie trochę piasku do puchy i się puchę zginiecie puszka więcej waży.
pracuś
pracuś 09.09.2021, 04:11
Różne są przypadki ludzi ze swoimi historiami często pokazują takich ludzi w programie ocaleni moim skromnym zdaniem nie można wszystkich jednakowo oceniać jak to mówią każdy jest kowalem swojego losu albo jak se pościelisz tak się wyśpisz lub jak w piosence zespołu big cyc życie jest jak gówno na kole. A mele sami powinni wziąć sprawy w swoje ręce pozbierać butelek po jabuszkach może ktoś rzuci puchę i grosz do grosza a zbierze się kokosza kupić jakieś gary perkusję i założyć może nie punk rokowy a rokowy zespół nie trzeba się drżeć może jakieś ballady rockowe. Dobranoc.