Wydanie nr 157/2023, Wtorek 6.06.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Czy wiesz, jak lepiej poznać miasto i jego zabytki?

  • Wydanie nr 157/2023
  • 27 lipca 2021, 10:03
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Czy wiesz, jak lepiej poznać miasto i jego zabytki? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jeśli chcecie lepiej poznać Nowy Staw, możecie to zrobić w formie zabawy questowej. To nowa forma turystyki z zagadkami i różnymi zadaniami, które znajdują się na specjalnie przygotowanej karcie przygody. Urząd Miejski przygotował właśnie nową kartę questową, za pomocą której można w ciekawy sposób poznać największe atrakcje miasta.

 

Questing to rodzaj turystyki opierającej się na nieoznakowanych szlakach, czyli questach. To zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, której zwieńczeniem jest odnalezienie skarbu. Celem questingu jest odkrywanie dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego danego miejsca. Dzięki tej formie zabawy w nieszablonowy sposób możemy stać się uczestnikami fascynującej przygody, poszukiwaczami skarbów, odkrywcami tajemnic małych ojczyzn.

- Nowy Staw to piękna miejscowość z wieloma zabytkami i miejscami z bogatą historią. Zależy nam na przyciągnięciu do nas gości, którzy lubią tradycyjną formę zwiedzania, miłośników turystyki rowerowej, ale też chcemy zaprosić osoby, które lubią poznawać nowe miejsca właśnie w formie przygody, w nieszablonowy sposób - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Questing to propozycja dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. W takiej formie zwiedzania nie ma czasu na nudę.

 

 

 

 

Kartę questową można obecnie pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie (www.nowystaw.pl) i ją wydrukować, albo korzystać z niej za pomocą urządzeń mobilnych. Wkrótce będzie  można pobrać w formie papierowej w czterech miejscach: w Urzędzie Miejskim przy ulicy Bema 1, w Galerii Żuławskiej, czyli popularnym Ołówku, w Nowostawskim Centrum Kultury i Biblioteki przy ulicy Jana Pawła II 2 oraz w kompleksie obiektów sportowych zarządzanych przez Referat Sportu i Kultury Fizycznej przy ulicy Sportowej 5.

- „Quest „Wyprawa po przygodę! Nowy Staw żuławskie miasto handlowe” powstał jako element partnerskiego projektu pod nazwą „Rowerowe Szlaki Zamków Gotyckich”, realizowanego przez trzy Lokalne Grupy Działania: Powiślańską LGD, LGD Kraina Dolnego Powiśla oraz LGD Spichlerz Żuławski. W ostatnim czasie ulotka questowa została odświeżona graficznie, zmodyfikowany został wierszowany tekst - informuje Anna Uzdowska, po. Kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Odświeżenie karty questowej ma związek ze zmianami architektonicznymi w przestrzeni  publicznej nowostawskich rynków, jakie zaszły po rewaloryzacji centrum Nowego Stawu w ramach projektu pn. „Zachowanie wielokulturowego dziedzictwa Żuław”, a trasa tego nieoznakowanego szlaku turystycznego kończy się właśnie na rynku.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.