Wydanie nr 173/2021, Wtorek 22.06.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. MAL WOPR w piątce najlepszych klubów Ligi Wojewódzkiej w pływaniu.

Malbork. MAL WOPR w piątce najlepszych klubów Ligi Wojewódzkiej w pływaniu. fot. MAL WOPR
Tegoroczna Liga Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego przeszła już do historii. W czasach pandemii, z ogromnymi problemami w realizacji planu treningowego przez dwuletni remont pływalni, zawodnicy MAL WOPR z Malborka byli w stanie pokazać, że przeciwności tylko ich wzmacniają. Startowali ambitnie, a o ich poziomie niech świadczy fakt, że w kategorii juniorów 14-16 lat, a więc w tej, z której wyrastają mistrzowie, MAL WOPR na 21 sklasyfikowanych klubów zajął 5 miejsce.

 

Aż 26 zawodników MAL WOPR wzięło udział w drugiej odsłonie Ligi Wojewódzkiej POZP. Na „pierwszy ogień” poszli pływacy w kategorii dzieci. Malbork reprezentowało dwóch dziesięciolatków. Kacper Patoka i Jan Pindel spisali się w Gdańsku doskonale. Po niezbyt udanej pierwszej rundzie chłopaki wzięli się do pracy treningowej, co natychmiast poskutkowało wynikami podczas drugiej rundy.

- Kacper w fenomenalnym stylu pokonał dystans 100m stylem dowolnym, w którym z czasem 1:11,93 zajął druga lokatę na 80 klasyfikowanych zawodników. Duży progres wykonał też w tej konkurencji Janek, który o 4 sekundy poprawił swój rekord życiowy wynoszący od piątku 1:20,96 - informuje Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork. - Obaj po raz pierwszy wystartowali też w wymagającym wyścigu na 200m stylem zmiennym, zajmując odpowiednio 5 i 13 miejsce. W podsumowaniu Ligi Kacper zajął doskonałą 5 lokatę, zaś Janek był 20 na 80 sklasyfikowanych pływaków.

 

 

 

 

Dzień po swoich młodszych kolegach na słupkach startowych w odległym Słupsku, stanęli młodzicy. Ekipa MAL WOPR liczyła na tych zawodach 8 pływaków w wieku 12 i 13 lat. Najlepiej wśród nich spisał się Sławomir Szpaczyński, który w klasyfikacji generalnej po dwóch rundach zajął ostatecznie 13 miejsce na 50 sklasyfikowanych trzynastolatków.

- Sławomir poprawił też rekordy życiowe w obu swoich startach, zajmując na 200m stylem zmiennym i 100m stylem dowolnym odpowiednio 8 i 9 miejsce. Najwyższą lokatę w swoich startach zajął natomiast Dawid Patoka, który był piąty na 100m stylem grzbietowym, poprawiając przy okazji swoją dotychczasową „życiówkę” aż o 5 sekund (1:16,23) - informuje Iwona Ciecholewska. - Również w drugim starcie nasz zawodnik pokazał duże możliwości, schodząc na dystansie 100m stylem dowolnym po raz pierwszy w swojej karierze poniżej minuty i dziesięciu sekund (1:08,68). Dwa nowe rekordy zanotował w Słupsku Cyprian Piróg, a  po jednym Patryk Gross i Nikola Zborowska. Jedną „życiówkę” oraz jeden nowy wynik na dystansie wywiozły też ze Słupska Karolina Kwitnewska i Hanna Rozalewicz. Obie po raz pierwszy startowały w bardzo wymagających konkurencjach, Karolina na 200m stylem klasycznym, zaś Hania na 200m stylem zmiennym. W Słupsku po raz pierwszy po niemal dwuletniej przerwie startował też Jan Sasin, który brak ciągłości w treningach przypłacił dyskwalifikacją na 100m stylem grzbietowym kończąc błędnie wyścig w położeniu na piersiach. Zrehabilitował się za to na tym samym dystansie w stylu dowolnym uzyskując bardzo dobry czas 1:32,55.

 

 

 

 

A „na deser” startowali najstarsi, najbardziej doświadczeni zawodnicy MAL WOPR, czyli juniorzy w wieku 14-17 lat. Swoje siły mierzyli na pływalni w Gdańsku Żabiance, małej i dość trudnej na osiąganie wybitnych wyników, mimo to pływacy „dali radę”. Tradycyjnie najlepiej spisali się juniorzy 16 lat, a wśród nich Nadia Walentynowicz i Jakub Grapentyn, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli najwyższe miejsca w malborskiej ekipie.

- Nadia, zajmując dwukrotnie drugie i raz czwarte miejsce uplasowała się ostatecznie na wysokim, 5 miejscu w klasyfikacji generalnej, zaś Kuba płynąc po raz pierwszy w sezonie na dystansie 400m stylem dowolnym zajął w nim 5 miejsce, a w „generalce” zameldował się na miejscu 13. Na duże brawa po niedzielnych zmaganiach zasłużyli Piotr Zakrzewski oraz Igor Jastrzębski. Piotr po raz pierwszy w swojej karierze zszedł poniżej wymarzonej granicy minuty na dystansie 100m stylem dowolnym. Uzyskując czas 59,98 zajął bardzo dobre 7 miejsce, a jeszcze lepsze lokaty zajął w konkurencjach, w których płynął po raz pierwszy w tym sezonie, czyli na 400m stylem dowolnym, gdzie zajął 3 miejsce i 100m stylem grzbietowym zajmując miejsce 4 - informuje Iwona Ciecholewska. - „Igor natomiast zaliczył w Gdańsku dwa nowe rekordy życiowe i jeden nowy wynik na dystansie 100m stylem zmiennym. Warto podkreślić doskonały wynik naszego pływaka na dystansie 100m stylem grzbietowym, gdzie popłynął aż o 5 sekund szybciej i z czasem 1:10,83 zajął 6 miejsce. W podsumowaniu progresji, czyli postępu zawodników, w zestawieniu 22 sklasyfikowanych klubów nasza ekipa z wynikiem 101 % zajęła 9 miejsce.

 

 

 

 

O dużym postępie w wynikach można mówić również w przypadku Aleksandry Ziemińskiej i Agaty Kupińskiej (po trzy nowe rekordy życiowe), Kamila Czarnoty, Antoniego Rozalewicza, Michaliny Zielskiej (dwa nowe rekordy życiowe). Po jednej „życiówce” przywieźli z Gdańska Zuzanna Suska, Klaudia Wolanin i Konrad Patoka. Ten ostatni zaliczył też pierwszy w życiu start w stylu klasycznym, popłynął  popularną „żabką” dystans 100 metrów zajmując w konkurencji wysokie, 4 miejsce. Te same miejsca tuż za podium przypadły w udziale Wiktorii Grabarze i Lilianie Szpaczyńskiej na dystansie 100m odpowiednio stylem grzbietowym i klasycznym. W zawodach startowali też wciąż dochodzący do formy po przerwie w treningach Magda Mroczek i Piotr Szuryński. Oboje pokazali się z bardzo dobrej strony, Magda zajęła piąte miejsce na 100m stylem zmiennym, a szósty z bardzo dobrym czasem 1:30,84 na 100m stylem klasycznym był Piotr.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.