Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. 14 maja - Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 14 maja 2021, 10:42
  • MZK Malbork
  • Wiadomości
Malbork. 14 maja - Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. fot. MZK Malbork
UICR – Union Internationale des Chauffeurs Routiers (największa na świecie organizacja kierowców zawodowych) i IRU (największa organizacja przewoźników drogowych) ustaliły kilka lat temu, że co roku w każdy drugi piątek maja będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

 

- „Bardzo dziękuję wszystkim naszym Panom kierowcom autobusów, którzy codziennie od świtu do nocy dowożą naszych pasażerów, wstając, gdy miasto jeszcze śpi” – mówi prezes MZK w Malborku Małgorzata Zemlik. - „W naszej już ponad sześćdziesięcioletniej historii malborskiej komunikacji , to z pewnością na stanowisku kierowcy pracowało już ponad kilkuset kierowców, którzy wozili pasażerów autobusami, kiedyś zawód kierowcy miejskiego autobusu wiązał się z ciężką fizyczną pracą. Kręcenie kierownicą w Sanie czy Jelczu wymagało niezłej krzepy, teraz jest inaczej, prawda ruch jest większy niż kilkanaście lat temu, przez co praca może nie jest łatwiejsza, ale na pewno… lżejsza, a niebawem kiedy pojawią nowe elektryczne autobusy, to warunki pracy jeszcze bardziej się poprawią. To służba, kiedy pytam co jest trudnego w pracy kierowcy autobusu, to często słyszę, że – Kontrola sytuacji na zewnątrz autobusu i jednocześnie zerkanie do wnętrza, bo przecież wieziemy ludzi, czyli pełna koncentracja. Mimo trudnego okresu, związanego z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, jestem dumna z pracy kierowców autobusów i bardzo im dziękuję, że w nawet reżimie sanitarnym, podjęli trud i obsługiwali każdą linię autobusową” – dodaje prezesowa MZK.

 

 

 

 

Przy okazji warto nadmienić, że Miejski Zakład Komunikacji w Malborku szuka kierowców autobusów. 

 

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB MZK w Malborku

Na archiwalnym zdjęciu MZK pan Adam, długoletni kierowca MZK w Malborku, który niedawno przeszedł na zasłużoną emeryturę.

MZK Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.