Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Prawie 100 policjantów na ulicach powiatu podczas długiego weekendu majowego.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 30 kwietnia 2021, 11:06
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Prawie 100 policjantów na ulicach powiatu podczas długiego weekendu majowego. fot. zdjęcie poglądowe
Przed nami długi weekend majowy. Tegoroczna „majówka” to również czas, kiedy w Polsce mamy stan epidemii i nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Na terenie powiatu malborskiego służbę będzie pełniło prawie 100 policjantów. Funkcjonariusze będą sprawdzać czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń, zwłaszcza do zakazu gromadzenia się oraz nakazu zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Osoby, które nie będą przestrzegały obostrzeń, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

 

Przed nami długi weekend majowy. Tegoroczna „majówka” to również czas, kiedy nadal walczymy z pandemią koronawirusa i w Polsce obowiązują wprowadzone ograniczenia. Majówka nie może być czasem wolnym od ostrożności, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu.

 

 

 

 

W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń, policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych. W tym miejscu stróże prawa apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1 tys. zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Pod bacznym okiem mundurowych pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Straży Pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli. 

 

 

 

Malborscy mundurowi przypominają, że usta i nos muszą pozostać zasłonięte na ulicy, placach, promenadach, bulwarach, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej). Kategorycznie zabrania się w tych miejscach zdejmowania maseczek w celu spożywania jakichkolwiek posiłków oraz napojów. Usta i nos mogą zostać odsłonięte tylko i wyłącznie w lesie, parku i na plaży.

 

 

 

 

Przestrzeganie obowiązujących zasad ma na celu ochronę ludzkiego życia, a ich lekceważenie spotka się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy policji.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sidomk
Sidomk 01.05.2021, 15:05
Co to za bzdury sa? Podczas tej calej pandemi dostalem lacznie 11 wnioskow do sadu za brak maseczki z czego 8 po nowym roku i aktualnie mam jeszcze dwa postepowania w toku wszystkie 11 wnioskow ktore dotychczas mialem sad odrazu kasowal opierajac sie na tym ze madaty sa bezprawne wiec moje pytabie brzmi ile wam plaxa za pisanie tych bzdur i bezpodstawbe straszenie ludzi??? W polsce prawa nie dyktuja na szczęście media tylko przepisy ktore nakaz noszenia masek narusza ludzie otworzcie wkoncu oczy