Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski. Organizowany jest konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pierwszej Damy.

Powiat malborski. Organizowany jest konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pierwszej Damy. fot. zdjęcie poglądowe
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej organizuje Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Konkurs zainicjowała i objęła Patronatem Honorowym Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

 

Konkurs jest adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z 9 listopada  2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.). Celem konkursu jest promocja i prezentacja wielopłaszczyznowej działalności Kół. W ramach dwuetapowego (wojewódzkiego i ogólnopolskiego) wydarzenia, wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność polega m.in. na podtrzymywaniu i utrwalaniu rodzimego folkloru, tradycji i obyczajów regionalnych, wychowywaniu młodego pokolenia w poszanowaniu tradycyjnych wartości, wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości kobiet czy pielęgnowaniu historii otoczenia. Powyższe przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

 

 

 

 

Zainicjowane przez Małżonkę Prezydenta RP wydarzenie pozwoli na zaprezentowanie i przybliżenie aktywnej działalności, osiągnięć oraz potencjału Kół Gospodyń Wiejskich. Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu, znajdują się na stronie www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurskgw/ W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: konkurs.KGW@prezydent.pl  lub numer telefonu: 22 695 11 99.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.