Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pod zamkiem „kręcił bączki” na podwójnym gazie.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 3 marca 2021, 12:41
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Pod zamkiem „kręcił bączki” na podwójnym gazie. fot. zdjęcie poglądowe
We wtorek policjanci zatrzymali kierowcę Mercedesa, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Zamkowej na ulicy przed wejściem do zamku. Strażnicy wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i udaremnili pijanemu kierowcy ucieczkę do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

We wtorek, 2 marca br. około godziny 14.30 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Starościńskiej w Malborku, przed bramą zamkową, został ujęty pijany kierowca. Funkcjonariusze Straży Zamkowej w Malborku zauważyli jak kierujący Mercedesem mężczyzna „kręci bączki” na zamkowym parkingu. Natychmiast udali się w jego kierunku i zatrzymali auto, które już wyjechało z parkingu na ulicę. Strażnicy zorientowali się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki Mercedesa i wezwali policję.

 

 

 

 

Po przyjeździe na miejsce interwencji, policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 26-letni mieszkaniec Opola miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu 26-latka w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto przekazano towarzyszącej mu pasażerce. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.