Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Nuda czy skrajna głupota? Zniszczono murawę gminnego stadionu.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 13 stycznia 2021, 15:32
  • Gmina Miłoradz
  • Wiadomości
Gmina Miłoradz. Nuda czy skrajna głupota? Zniszczono murawę gminnego… fot. Gmina Miłoradz
Niestety po raz kolejny odnotowano akty wandalizmu w gminie Miłoradz. Tym razem zniszczona została murawa gminnego stadionu w Miłoradzu. Wcześniej podobne zdarzenia miały miejsce m.in na terenach rekreacyjnych w Pogorzałej Wsi. Dla jednych to zabawa, a dla samorządu kolejne wydatki. Rokrocznie na naprawę zdewastowanych terenów, urządzeń oraz placów zabaw gmina przeznacza coraz większe kwoty.

 

Pocięte siatki piłkochwytów, uszkodzone ogrodzenia, zniszczone elementy zabawowe, skradzione kamery monitoringu, pomalowane sprayem ściany czy zdewastowane ławostoły to najczęstsze akty wandalizmu, jakie odnotowano na terenie gminy Miłoradz w ostatnim czasie. Jest to infrastruktura, która w założeniu ma służyć przede wszystkim mieszkańcom. Niestety, w wielu odnotowanych przypadkach sprawcami wandalizmu byli sami mieszkańcy. Najwidoczniej dobro wspólne często finansowane, np. w ramach funduszy sołeckich przez niektórych jest rozumiane inaczej.

 

 

 

 

Włodarze gminy Miłoradz apelują o czujność!

Jeśli wśród Państwa są osoby, które są świadkami aktów wandalizmu, proszone są o natychmiastowe poinformowanie o tym fakcie sołtysa, Urzędu Gminy lub Policji. W przypadku wtorkowego zdarzenia na stadionie gminnym, ustalenie sprawców będzie bezproblemowe. Pasażerowie i kierowcy obu aut nagrali się na kamerach monitoringu między 21:05 a 21:17. W przypadku innych zdarzeń ustalenie sprawców nie jest takie proste, dlatego bardzo ważna jest obywatelska postawa wszystkich mieszkańców. Zadbajmy razem o nasze dobro wspólne.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Miłoradz

 

 

Gmina Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.