Wydanie nr 153/2023, Piątek 2.06.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrz (nie tylko) parkowania na Jasnej w Malborku.

Mistrz (nie tylko) parkowania na Jasnej w Malborku. fot. Widz TvMalbork.pl
Temat złego parkowania, a raczej kierowców, którzy mają problem z właściwym zaparkowaniem swojego pojazdu w miejscu do tego przeznaczonym, wraca do nas jak bumerang. Jednak od dawna nie był poruszany temat parkowania na miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych. A takich w naszym mieście jest bardzo dużo.

 

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami są wyznaczane z określonego powodu, bowiem osoby te mają prawo do aktywnego i samodzielnego życia, zarówno społecznego, jak i prywatnego. Korzystanie z tego prawa daje możliwość łatwego i bezpiecznego przemieszczania się w celu załatwiania codziennych spraw, zgodnie z własnymi potrzebami i aspiracjami. Co za tym idzie – niepełnosprawni użytkownicy ruchu drogowego, ze względu na ograniczenia zdrowotne, swoje pojazdy mogą parkować na specjalnie dla nich wyznaczonych miejscach parkingowych. Nie sposób ich nie zauważyć, bowiem miejsca te nie tylko są odpowiednio oznakowane, ale również pomalowane kolorem niebieskim. Jego zajmowanie przez osoby nieuprawnione podlega karze. Grozi za to mandat w wysokości 500 zł.

 

 

 

 

Niestety parkowanie w tych miejscach przez osoby nie posiadające uprawnienia nadal się zdarza, mimo wielu akcji społecznych i apeli. Tłumaczenie, że „ja tylko na chwilę” lub „bo nie ma wolnych miejsc” jest nie na miejscu. Chyba, że na dobre chcą zamienić się miejscami...

Zdjęcie nadesłane od widza przedstawia parking przy osiedlu na ulicy Jasnej w Malborku (9 grudnia br. godz. 13.17).

 

 

 

 

A wy co na ten temat sądzicie?

Czekamy na kolejne zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@zulawyimierzeja24.pl redakcja@tvregionalna24.pl info@tvregionalna24.pl redakcja@tvmalbork.pl Wszystkie fotografie opublikujemy na naszych stronach. Wysyłając zdjęcie/a bardzo prosimy o wskazanie autora fotografii, któremu zapewniamy anonimowość i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację. Można w formie mailowej.: „Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Mistrzowie (nie tylko) parkowania


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malbork
Malbork 15.12.2020, 22:31
Zajmijcie się lepiej poważnymi sprawami Miasta Malborka jak bezrobocie i bezsensowne wydawanie pieniędzy mieszkańców a nie pierdołami że ktoś parkuje na dwóch miejscach, od tego jest i tak już mało potrzebna straż miejska.
nie płacz Jolka
nie płacz Jolka 16.12.2020, 13:01 (odpowiedź do Malbork )
w Malborku ma już żadnych finansów, trzeba było myśleć podczas wyborów
Malbork
Malbork 16.12.2020, 22:15 (odpowiedź do nie płacz Jolka)
Znalazł się ten co myślał, trzeba było samemu wystartować z super programem jak uzdrowić finanse a nie tylko narzekać.
malbo
malbo 15.12.2020, 13:06
Motor stał, Albo śniegiem sypnęło i nie widział miejsca dla niepełnosprawnych :) Zawsze się jakoś wytłumaczy :))))