Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wracamy do tematu. Nieprawidłowościom w działaniu biogazowni w Tragaminie przyjrzy się Ministerstwo Klimatu i Środowiska? Poseł KP złożył w tej sprawie zapytanie do ministra.

Wracamy do tematu. Nieprawidłowościom w działaniu biogazowni w Tragaminie przyjrzy się Ministerstwo Klimatu i Środowiska? Poseł KP złożył w tej sprawie zapytanie do ministra. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Mieszkańcy Tragamina o uciążliwości związanej z działalnością tutejszej biogazowni przy Ośrodku Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o. o. informowali już od dawna. Wskazywali, że fetor z wylewanych na pobliskie pola nawozów uniemożliwia wręcz normalnie żyć na co dzień. Podczas spotkań, które odbyły się latem ubiegłego roku, mieszkańcy byli zapewniani przez prezesa spółki i pracowników OHZ, że wszystko działa zgodnie z normami. Całej sprawie w końcu przyjrzał się Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, który po zakończonej kontroli nałożył na Ośrodek Hodowli Zarodowej w Tragaminie administracyjną karę pieniężną za przetwarzanie odpadów z naruszeniem decyzji Starosty Malborskiego. Pod koniec stycznia 2019 r. do Prokuratury Rejonowej w Malborku wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółkę OHZ. Również w styczniu 2019 r. wydana została decyzja administracyjna wstrzymująca działalność biogazowni, jednak spółka w tej sprawie się odwołała.

 

Okazuje się, że sprawa biogazowni przy Ośrodku Hodowli Zarodowej w Tragaminie w dalszym ciągu jest nierozwiązana. Mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w sprawie nieprawidłowości związanej z jej działalnością i zgłaszali swoje zastrzeżenia i obawy dotyczące ich codziennego życia. Zapukali również do drzwi biura posła Koalicji Polskiej, Marka Biernackiego, który w tej sprawie złożył zapytanie do Ministra Klimatu i Środowiska.