Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Klub Malucha zamknięty z powodu ogniska zakażenia. Co z pozostałymi oddziałami?

Nowy Staw. Klub Malucha zamknięty z powodu ogniska zakażenia. Co z pozostałymi oddziałami?  fot. Archiwum TvMalbork.pl
W okresie jesiennego wzrostu zachorowań na grypę, wzrosła również zachorowalność na wirusa SARS-CoV2. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że jakakolwiek wzmianka o potwierdzonych pozytywnych przypadkach w określonych zakładach pracy wzbudza spore zainteresowanie, ale równocześnie zaniepokojenie. Szczególnie, gdy mowa jest o miejscach, w których przebywają nasze dzieci – żłobkach, przedszkolach i szkołach.

 

Do naszej redakcji zadzwoniła zaniepokojona mama jednego z przedszkolaków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Stawie. Okazuje się, że jeden z oddziałów – żłobkowy, został zamknięty, a według różnych zasłyszanych przez nią informacji wynika, że przyczyną może być koronawirus.

W sprawie komentarza w tej sprawie zwróciliśmy się bezpośrednio do Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie.

 

 

 

 

Muszę potwierdzić, że jest to prawda”.

W telefonicznej rozmowie dyrektor Tomasz Bojarczuk potwierdził, że oddział żłobkowy na tę chwilę jest zamknięty.

- „U jednej z opiekunek potwierdzono COVID-19, ale z drugiej strony nadmienię, że od 12 dni ta osoba nie była w placówce, nie miała kontaktu ani z dziećmi, ani z pracownikami, bo przebywała wcześniej na urlopie, a potem na zwolnieniu lekarskim” - powiedział Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

W związku z tym, że pozostałe opiekunki oczekują na wyniki testów, zdecydowano o zamknięciu Klubu Malucha. Prawdopodobnie nieczynny będzie do końca października br. Rodzice na bieżąco będą informowani za pośrednictwem strony internetowej.

 

 

 

 

Na chwilę obecną przedszkole pracuje normalnie”.

Pojawiły się również informacje, że również oddziały przedszkolne mogą zostać zamknięte.

- „W przedszkolu na tę chwilę nie ma pracowników, u których by stwierdzono pozytywny przypadek. Przedszkole póki co pracuje normalnie” - informuje Tomasz Bojarczuk.

Dyrektor zwraca jednak uwagę, że jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek zmiany, wówczas rodzice natychmiast zostaną o tym powiadomieni.

 

 

 

Źródło zdjęcia: http://przedszkolenowystaw.szkolna.net/

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.