Wydanie nr 89/2023, Czwartek 30.03.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Leonard, Dobromir, Amadea, Kwiryna, Kwiryn, Mamertyn, Aniela, Litobor, Częstobor, Jan, Mamertyna, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkańcy zaniepokojeni - co dzieje się z Terenowym Punktem Paszportowym w Malborku?

Mieszkańcy zaniepokojeni - co dzieje się z Terenowym Punktem Paszportowym… fot. zdjęcie poglądowe
O kłopotach Terenowych Punktów Paszportowych na terenie województwa pomorskiego pisaliśmy w lipcu 2019 r. Wówczas mieszkańcy naszego miasta zwracali uwagę, że na czas urlopu pracownika biura nie ma wyznaczonego zastępstwa. Pomorski Urząd Wojewódzki w odpowiedzi na te zarzuty odpowiedział, że tylko w przypadku długotrwałej nieobecności pracownika uruchomiona zostanie procedura naboru na zastępstwo. W związku z tym, że był to tylko krótki wakacyjny urlop, nie było zatem mowy o jakimkolwiek zastępstwie. A potem przyszła pandemia koronawirusa, która zupełnie wywróciła do góry nogami nasze życie i ograniczyła możliwość załatwiania wielu spraw, nie tylko urzędowych. Z upływem czasu sytuacja w naszym kraju wróciła poniekąd na „stare tory”, ale czy dotyczy to biura paszportów?

 

Po raz kolejny mieszkańcy poinformowali nas o wątpliwej działalności Terenowego Punktu Paszportowego w Malborku, które, jak się okazuje, jest zamknięte, a uzyskane informacje w Starostwie Powiatowym nie napawają nikogo optymizmem, bowiem nie wiadomo, kiedy biuro będzie ponownie otwarte. Z kolei w Wydziale Paszportowym w Gdańsku usłyszeli, że Pomorski Urząd Wojewódzki w planach nie ma stworzenia nowych etatów, a co za tym idzie – Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku przestanie istnieć. Mieszkańcy wyrażają swoje zaniepokojenie zaistniałą sytuacją, bo prawdą jest, że aby wyrobić sobie paszport chociażby w Gdańsku, należy poświecić na to kilka dni. Inaczej mówiąc, trzeba wziąć na ten czas po prostu urlop. Czy rzeczywiście biuro mieszczące się w budynku Starostwa Powiatowego przestanie działać i zostanie zlikwidowane? A może istnieje szansa, by temu zapobiec?

 

 

 

 

W związku z powyższym, zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Malborku. W odpowiedzi Patrycji Pawlikowskiej-Słodownik, Zastępcy Dyrektora Wydziału Organizacyjnego i Polityki Socjalnej czytamy, że „Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku prowadził nabór na stanowisko inspektora ds. przyjmowania wniosków paszportowych,
wydawania paszportów w Terenowym Punkcie Paszportowym w Malborku  w Oddziale Paszportów w Gdańsku  -  Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Według podanych informacji konkurs na to stanowisko został już rozstrzygnięty”. 
Rzeczywiście, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego można przeczytać, że nabór na stanowisko inspektora ds. przyjmowania wniosków paszportowych i wydawania paszportów w TPP w Malborku zakończył się i na to stanowisko wyłoniono kandydaturę Iwony Dobrzyńskiej-Kraske.

- „Pani, która została wyłoniona, musi przejść przeszkolenie zanim zacznie samodzielną pracę. Według informacji z początku września, Punkt rozpocznie pracę na początku listopada lub w grudniu” - dodaje Patrycja Pawlikowska-Słodownik.

Na szczęście czas płynie nieubłaganie szybko i nie zdążymy się obejrzeć, a zacznie się listopad i Terenowy Punkt Paszportowy w Malborku znowu otworzy swoje podwoje dla mieszkańców naszego miasta i okolic.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Nowa Wieś Malborska
Nowa Wieś Malborska 06.10.2020, 13:51
A pamiętacie taką Panią blondynę która za PRL wydawała Paszporty. Ale tylko jak była trzeźwa. A trzeźwa była mało kiedy.
Ja
Ja 15.10.2020, 21:28 (odpowiedź do Nowa Wieś Malborska)
Pamietam tą kobietę , przesiedziała całe wieki i ten wyraz twarzy. Zgadza się , z nią coś jest nie tak. Nieprzyjemna i nigdy chyba niezadowolona z życia. Miała chody , to się utrzymała , bo mąż policjant?