Wydanie nr 60/2024, Czwartek 29.02.2024
imieniny: pokaż (6 imion)Ariusz, Roman, Dobrosiodł, August, Lutosław, Teofil
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wybierz swoje postanowienie noworoczne na rok 2020 związane z pracą

Każdy powinien się rozwijać zawodowo. Nowy Rok jest świetną okazją do wyjścia ze stagnacji i pięcia się po szczeblach kariery. Postanowienia noworoczne związane z pracą wymienione w tym artykule mogą być świetną inspiracją do tego, by wybrać chociaż jedno własne.

 

Postanowienia noworoczne związane z pracą


Nowy Rok to świetny okres na remanent zawodowy. Przemyśl co chcesz osiągnąć w roku 2020. Jakie masz cele zawodowe i jak ma dalej potoczyć się twoja kariera. Najważniejsze jest to, byś obrał odpowiednie postanowienia, których postarasz się dotrzymać. Nie wybieraj ich dużo. Wystarczy jedno lub dwa, ale zrób wszystko, by zostały zrealizowane.
1. W końcu poproszę o podwyżkę. Jeśli od kilku lat nie dostałeś podwyżki, a wiesz, że swoją pracę wykonujesz dobrze, to najwyższy czas zawalczyć o siebie. Bez krępacji umów się z managerem na rozmowę i poproś o podwyżkę. Zapewne zacznie cię dużo bardziej szanować po takiej rozmowie. Jeśli powie, że nie może ci jej udzielić, dopytaj, kiedy będzie to możliwe.
2. Praca w tym samym miejscu od wielu lat może oznaczać, że jesteście świetnymi specjalistami i odnaleźliście pracę swoich marzeń lub, że popadliście w stagnację. Nie myślicie o zmianach, bo przyzwyczailiście się do tego, co jest lub po prostu boicie się poszukać czegoś lepszego. Postanów sobie, że w nowym roku przynajmniej raz w tygodniu przejrzysz dostępne oferty pracy i zaaplikujesz przynajmniej do pięciu firm, które ci się spodobają. To postanowienie może zupełnie zmienić ścieżkę twojej kariery.
3. Rozwój kwalifikacji zawodowych. Postanów sobie, że w tym roku podniesiesz swoje umiejętności lub kwalifikacje w chociaż jednej dziedzinie. Nie musi być ona związana bezpośrednio z zawodem, który aktualnie wykonujesz. Zrób dowolny kurs, pójdź na dowolne szkolenie. Mogą być one związane z twoimi pasjami, marzeniami lub pracą. Ważne, byś na koniec roku mógł do swojego CV dopisać nową umiejętność. Bywa, że tego typu działania rozbudzają nasze pasje i ułatwiają podjęcie decyzji o zmianie pracy.
4. Jeśli nie lubisz swojej pracy, ale czujesz, że nie jesteś gotowy na to, by poszukać nową, postaraj się ją polubić. W tym celu przynajmniej raz w tygodniu wymieniaj sobie atuty swojej aktualnej pracy. Mogą to być zarobki, dostępność, mili współpracownicy, łatwy dojazd, wolne święta, cokolwiek, co pomoże ci ją chociaż trochę polubić.

Wybierz jedno lub kilka postanowień związanych z pracą na rok 2020, a zobaczysz, że twoje życie zawodowe odmieni się na lepsze.

 

Wybierz swoje postanowienie noworoczne na rok 2020 związane z pracą
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
cxz
cxz 01.07.2020, 21:32
Lepiej nic nie pisać... to środek roku, a wy o postanowieniach noworocznych