Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Środowisko pracy a ekologia

Środowisko pracy a ekologia fot. Środowisko pracy a ekologia
Coraz więcej mówi się o ekologicznym podejściu do życia, dbaniu o środowisko naturalne oraz segregacji odpadów. Warto pamiętać, że proekologiczną postawą można odznaczać się również w pracy. Pojedynczy pracownik może zrobić wiele dla środowiska, zarażając swoją proekologiczną postawą innych współpracowników i wpływając na kadrę zarządzającą.

Czy proekologiczna postawa może zaszkodzić naszej karierze?

Niestety zbyt nachalne i ostentacyjne namawianie współpracowników i szefa na dbanie o środowiska, może zaszkodzić naszej karierze. Zmiany mające na celu wspieranie środowiska naturalnego powinny być wprowadzane stopniowo i z szacunkiem, do drugiego człowieka. Praca w biurze, na budowie, w sklepie, czy w dowolnym miejscu zawsze generuje jakieś zanieczyszczenia. Zmiany na lepsze powinniśmy wprowadzać od siebie. Sami segregując odpady, oszczędzając papier, czy nie wyrzucając jedzenia do śmieci, pokazujemy wiele swoją postawą. Inni, widząc nasze nastawienie, sami być może wykażą zainteresowanie. Wówczas powinniśmy ich wesprzeć, tłumacząc, jak mogą pomóc w ochronie środowiska. Jeśli jesteśmy gotowi na bardziej drastyczne środki, możemy zwrócić się do szefa z inicjatywą. Jednak musi być to miła i merytoryczna rozmowa, bez odgrażania się i straszenia. Dzięki umiejętnemu podejściu do tematu możemy nawet zyskać w oczach szefa, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na proekologiczną postawę pracowników w naszej firmie.

Proekologiczne podejście na rozmowie o pracę.

Warto pamiętać, że pracownik, który od kilku lat wspiera swoją firmę rzetelną pracą, a osoba kandydująca na stanowisko, mają zupełnie inne prawa i są inaczej postrzegani. Rzetelna Praca sprawia, że możemy zdobyć posłuch wśród współpracowników i kadry zarządzającej. Wówczas możemy mieć wpływ, na różne aspekty pracy w firmie, także te, związane z ochroną środowiska. Jeśli jednak jesteśmy kandydatami, którzy skorzystali z oferty pracy i przyszli na rozmowę kwalifikacyjną, nie powinniśmy pokazywać zbyt kategorycznej postawy. Oczywiście, możemy podkreślić, że zależy nam na ochronie środowiska, że to nasza pasja. Jednak nie powinniśmy na pierwszym spotkaniu wypytywać o kwestie ekologii, gdyż możemy wydać się zbyt agresywni.

Jeśli dbamy o środowisko i jest ono dla nas bardzo ważne, najlepiej zatrudnić się w wymarzonej firmie, bez względu na to, czy podziela ona nasze zainteresowanie ekologią, czy nie. Jako dobrzy pracownicy, lubiani przez zespół i szefa możemy zdziałać dużo, stopniowo, bez skrajnych emocji, przekonując wszystkich do tego, że warto dbać o naszą planetę.

 

Środowisko pracy a ekologia
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.