Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy w Zakładzie Karnym w Sztumie jest koronawirus?

Czy w Zakładzie Karnym w Sztumie jest koronawirus? fot. Archiwum TvMalbork.pl
Przez długi okres trwania pandemii koronawirusa w Polsce, zarówno w powiecie malborskim, jak i sztumskim nie było potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Wszystko było do czasu. Jak na ironię, gdy w Polsce luzowały się wcześniej wprowadzone obostrzenia, w tych powiatach zaczęło przybywać przypadków zakażenia wirusem. W powiecie malborskim głównym jego ogniskiem jest jednostka wojskowa 22 BLT w Malborku.

 

Kilka dni temu nasza redakcja otrzymała informację od zaniepokojonej krewnej jednego z osadzonych w Zakładzie Karnym w Sztumie, że mężczyzna od wielu dni uskarżał się m.in. na bóle w klatce piersiowej, a także ma problemy z oddychaniem mające prawdopodobnie związek z astmę oskrzelową, na którą choruje. Według kobiety, po telefonicznej konsultacji z lekarzem otrzymał leki przeciwbólowe, które jej zdaniem zupełnie mu nie pomogły. Krewna osadzonego wyraziła obawę, że mężczyzna może być zakażony koronawirusem, gdyż jego stan zdrowia wciąż ulega pogorszeniu. Jednak twierdzi, że jej krewny nie miał przeprowadzonych żadnych badań, które wyeliminowałyby tą niewiadomą. 

W związku z zaistniałą sytuacją, nasza redakcja zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy do rzecznika prasowego wspomnianego Zakładu Karnego.

 

 

 

 

 

W Zakładzie Karnym nie ma koronawirusa.

W odpowiedzi od mjr Kamila Dobrzyńskiego, rzecznika dyrektora ZK w Sztumie czytamy, że „w Zakładzie Karnym w Sztumie nie przebywa żaden osadzony ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem. Osadzony (o którym mowa wyżej), z uwagi na posiadane dolegliwości jest pod stałą opieką lekarską. W ostatnim czasie mężczyzna był pięć razy konsultowany przez lekarzy. Ma na bieżąco wykonywane badania diagnostyczne. To lekarze decydują o sposobie leczenia i zlecają odpowiednie leki. Zgodnie z przepisami wszystkie osoby przebywające w więzieniach mają zapewniony stały dostęp do bezpłatnych świadczeń medycznych”.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Real
Real 06.06.2020, 03:22
Faktycznie,może to być członek...czyt.Ochota!
Czytelnik
Czytelnik 02.06.2020, 17:49
Jaka troska redakcji o bandytów :) Rodzina powinna się wstydzić że jej członek siedzi a nie wydzwaniać po redakcjach.
Rodzina
Rodzina 23.08.2020, 21:34 (odpowiedź do Czytelnik)
dla Ciebie jest to osoba obca, może nic nie znacząca, ale dla niektórych ci "bandyci" byli kiedyś na wolności najlepszymi synami, braćmi, mężami, ojcami na których zawsze można było polegać.
Czekająca
Czekająca 19.10.2020, 13:31 (odpowiedź do Rodzina)
Racja. Nie każdy osadzony to bandyta. Ludzie siedzą za alimenty i inne pierdoly, ale to dalej ludzie