Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podczas zatrzymania uderzył policjanta – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Podczas zatrzymania uderzył policjanta – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. policja.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Strażacy gasili 4 pożary w tym śmieci, drzew oraz samochodu osobowego. Poza tym dwukrotnie pomogli innym służbom, udzielili pomocy pobitemu mężczyźnie, a także usunęli plamy oleju z jezdni i usunęli złamany konar. Ochotnicy ze straży pożarnej z naszego powiatu przyłączyli się do akcji #zostanwdomu i ze swoich samochodów emitują specjalny apel, w którym zaleca się wszystkim mieszkańcom do pozostania w domu. W ostatnim tygodniu rozgłaszali komunikaty 2 razy.

Policjanci z malborskiej komendy podczas minionego weekendu podczas kontroli drogowych zatrzymali 3 mężczyzn. Dwóch kierowało samochody pod wpływem środków odurzających, a trzeci był pasażerem jednego z nich. Przy nim znaleziono amfetaminę. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy.

 

 

 

 

 

 

Pożar osobówki w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Land Rover przy ulicy Wincentego Pola w Malborku odebrał w środę, 6 maja br. o godzinie 16.10. Po dojeździe zastępu z JRG Malbork do miejsca zdarzenia okazało się, że ogniem objęty był cały samochód. Pojazd znajdował się na drodze, nie było osób poszkodowanych. Właściciel pojazdu obecny był na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej W-52 na źródło ognia. Po ugaszeniu pożaru, ratownicy zakręcili zawór zasilania LPG w samochodzie. Po przeszukaniu pojazdu, przekazano go właścicielowi. W działaniach udział brał 1 zastęp z JRG Malbork w sile 4 ratowników.

 

 

 

 


 

Pomoc służbom medycznym.

W niedzielę, 10 maja br. o godzinie 08.02 dyżurny SKKP w Malborku odebrał zgłoszenie dotyczące pomocy PRM w zniesieniu poszkodowanego mężczyzny (przytomny, uraz kręgosłupa, duży ciężar ciała) do karetki znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Malborku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po dojeździe SLRR z noszami kubełkowymi, zniesiono osobę poszkodowaną z pierwszego piętra budynku do karetki. Zastęp GBA udał się do szpitala pomóc w transporcie poszkodowanego z karetki do szpitala. W działaniach udział brały 3 zastęp z JRG Malbork w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

 


 

Prowadził pod wpływem narkotyków.

 

W sobotę, 9 maja br. około godziny 16 w miejscowości Chlebówka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli audi. Za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze wykonali badania kierowcy na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Mężczyzna był trzeźwy, ale wstępne badanie śliny wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Podczas przeszukania 24-latka i jego samochodu, w schowku pod siedzeniem kierowcy, w opakowaniu po zapałkach, mundurowi znaleźli zawiniątko z folii z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 24-latek usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadania amfetaminy.

 

 

Podczas zatrzymania uderzył policjanta.

Do kolejnego zatrzymania doszło w nocy z soboty, 9 maja br. na niedzielę, 10 maja br. Około godziny 03.40 policjanci podczas patrolu terenu miasta zatrzymali do kontroli audi. W środku znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu malborskiego, którzy zachowywali się bardzo nerwowo. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na wygląd oczu kierowcy. Jego rozszerzone źrenice wskazywały, że mógł on zażywać środki odurzające. Przeprowadzone badanie wykazało, że 33-letni kierujący był pod wpływem marihuany i amfetaminy. Mundurowi zdecydowali o przeszukaniu samochodu i obu mężczyzn znajdujących się w środku. W plecaku i ubraniu 27-letniego pasażera funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem. 

Podczas zatrzymania 27-latek uderzył i odepchnął jednego z policjantów, naruszając w ten sposób jego nietykalność cielesną. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to amfetamina. 33-latek usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem środków odurzających i stracił prawo jazdy. 27-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet do 3 lat. Za przestępstwo naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego grozi kara 3 lat więzienia.

 

 

 

 

 

Informacji udzieliła asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku oraz Dyżurny SKKP Malbork.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zygmunt
Zygmunt 12.05.2020, 08:18
Tylko solidne gumowanie w pomieszczeniu zamkniętym czyni cuda ! Gumujemy do czasu aż du.pa uzyska piękny granatowy kolor ! I to taki z połyskiem. Sprawdzone przez ZOMO.
Maniek
Maniek 11.05.2020, 15:42
................................a ja dalej wierzę w @ Sasina. Może i nic nie umie ale w końcu jest Vicepremierem.
lehiaszajs
lehiaszajs 11.05.2020, 16:40 (odpowiedź do Maniek)
przed doktora kopertę polskie społeczeństwo nie mogło uczestniczyć w wyborach 10 maja