Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

GOKiS w Miłoradzu odwołał najbliższe imprezy.

GOKiS w Miłoradzu odwołał najbliższe imprezy. fot. TvMalbork.pl
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu podjął decyzję w sprawie planowanych w najbliższych tygodniach wydarzeń kulturalnych. Z powodu panującej w Polsce epidemii koronawirusa część imprez musiała zostać odwołana. Jest szansa, że niektóre inicjatywy odbędą się w późniejszym terminie.

 

W kwietniu planowane były trzy wydarzenia. W sobotę, 4 kwietnia br. miał odbyć się Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w Jeziornej Osadzie. Z oczywistych powodów rywalizacja się nie odbędzie, ale jeśli zagrożenie epidemiczne minie, impreza może dojść do skutku 11 czerwca br.

 

 

Nie odbędą się warsztaty wielkanocne, które były zaplanowane w świetlicach wiejskich. Z kolei zaplanowana na kwiecień br. wycieczka dla seniorów do Warszawy w ramach projektu „Aktywny Senior - Aktywna Gmina” została wstępnie przełożona na jesień. GOKiS musiał też przełożyć planowane na 23 maja br. Żuławskie Święto Wiatraka - Dzień Gminy Miłoradz.

- Wszystko wskazuje na to, że realizacja wydarzenia nie będzie możliwa we wskazanym terminie. Wraz ze sponsorem będziemy analizowali możliwość realizacji jej w innym miesiącu - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - Odwołanie wydarzenia podyktowane jest siłą wyższą. Obecnie obowiązuje w całej Polsce zakaz zgromadzeń i nie wiadomo, jak długo będzie on utrzymany. Mamy informację, iż może to potrwać jeszcze kilka tygodni. Niestety nie mamy na to wpływu. Zależy nam w szczególności na bezpieczeństwie uczestników imprez, ale i osób przygotowujących te wydarzenia.

 

 

Odwołany został majowy wyjazd autokarowy do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na akustyczny koncert zespołu Blue Cafe z okazji Dnia Strażaka. Po otrzymaniu informacji od organizatorów wydarzenia poinformujemy o nowym terminie. Zakupione bilety zachowują ważność. Przełożony został też organizowany przez miłoradzki samorząd i ośrodek kultury Gminny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny im. Józefa Tymca, w którym dzieci i młodzież walczą o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Gospodarstwo Rolne Delta Agro. Konkurs ten odbędzie się już w nowym roku szkolnym, na przełomie września i października br.

 

 

 

Informacja prasowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.