Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski magistrat wspiera lokalnych przedsiębiorców. Oto kilka propozycji.

Wyjątkowa sytuacja, w której znaleźli się wszyscy na skutek epidemii, przyczyniła się do podejmowania przez samorządy działań pozwalających przetrwać ten trudny czas do momentu, gdy sytuacja wróci do normalności. Urząd Miasta Malborka w miarę swoich możliwości stara się wesprzeć wszystkich przedsiębiorców funkcjonujących na terenie naszego miasta. W Malborku zarejestrowanych jest ponad 4 tys. podmiotów gospodarczych.

 

Malborski magistrat, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, oczekuje na wnioski, uwagi, zapytania pod numerem telefonu 885 689 993 oraz adresem e-mail z.charmulowicz@um.malbork.pl

 

Burmistrz Miasta Malborka podjął decyzję o zwolnieniu z opłat za wywóz nieczystości z nieczynnego lokalu użytkowego, będącego w systemie odbioru odpadów komunalnych, a także możliwość złożenia wniosku dotyczącego przesunięcia terminów płatności lub rozłożenia na raty płatności podatków lokalnych od nieruchomości i od środków transportu – za okres od marca do maja 2020 r. włącznie. Istnieje również możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych. W przypadku gminnych lokali użytkowych, których najemcy nadal prowadzą działalność, ale zaistniała sytuacja wpłynęła na spadek ich obrotów, będą oni mogli złożyć wniosek o zastosowanie ulgi w czynszu. Przedsiębiorcy, którzy zmuszeni zostali zawiesić działalność i zamknęli lokale wynajmowane od miasta, zostaną zwolnieni z czynszu do czasu wznowienia tej działalności (ulga ta nie zwalnia ich od uiszczania opłat za media, tj. ogrzewanie, woda, ścieki).
 

 

 

Tarcza Antykryzysowa.

Z dniem 2 kwietnia 2020 r. wszedł w życie Pakiet, zwany Tarczą Antykryzysową, umożliwiający przedsiębiorcom wypłacanie świadczeń postojowych i dopłat dla pracowników, zwolnienie mikroprzedsiębiorców oraz samozatrudnionych z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące, ubieganie się o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorstw z Funduszu Pracy oraz odroczenie terminu płatności składek ZUS.
Wszelkich informacji związanych ze wsparciem dla Przedsiębiorców udziela Zbigniew Charmułowicz, tel. 885 689 993 lub e-mail z.charmulowicz@um.malbork.pl

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miasta Malborka

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.