Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komunikat Urzędu Miejskiego w Malborku w sprawie wniosków do CEIDG.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 1 kwietnia 2020, 11:51
  • UM Malbork
  • MalborkUrzędowe
  • 1 komentarz
Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gmin zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, malborski magistrat zaleca przedsiębiorcom składanie wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line bezpośrednio samemu rejestrując się na stronie ceidg.gov.pl – należy pamiętać, że należy mieć założony profil zaufany lub posiadać elektroniczny podpis). Można ewentualnie przesyłać wniosek CEIDG-1 pocztą listem poleconym, jednak podpis na wniosku CEIDG-1 powinien być poświadczony przez notariusza.

Urząd Miasta Malborka przypomina, że wniosek, a w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia lub zakończenia może być złożony w dowolnym terminie. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód, tj. np. choroba. W ostateczności, kiedy nie ma żadnej możliwości złożenia wniosku on-line (przez profil zaufany lub podpis elektroniczny) i wysłania go pocztą listem poleconym z notarialnie potwierdzonym podpisem, wówczas można dzwonić do Urzędu Miasta i uzgodnić telefonicznie wizytę w urzędzie pod numerem 55 629 04 00 lub poprzez e-mail a.liszewska@um.malbork.pl

 

 


W przypadku złożenia już wniosku papierowego, w szczególności, gdy został on złożony w biurze podawczym lub przesłany zwyczajnym listem itp., przedsiębiorca zostanie wezwany do uzupełnienia lub poprawy wniosku, gdy będzie zawierał on błędy lub w celu weryfikacji tożsamości. 
Należy pamiętać, że zawieszenie działalności gospodarczej w CEIDG dotyczy samo zatrudnionych (tzw. działalności indywidualnych, bez zatrudnionych pracowników). Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej Dz.U z 2018 poz. 107.


 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miasta Malborka

UM Malbork
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sołtys Bolek
Sołtys Bolek 09.04.2020, 08:49
...................................czy 10 maja Polacy wybierają listonosza czy Naczelnika Poczty.............bo już się pogubiłem ? Pomóżcie.