Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na ulicach Malborka pojawiły się nowe wiaty przystankowe. A co z zatoczkami autobusowymi?

Jeszcze do niedawna na wielu przystankach autobusowych na terenie Malborka albo nie można było posiedzieć w oczekiwaniu na transport, albo uchronić się przed deszczem. Od jakiegoś czasu jednak sytuacja uległa zmianie. Wszystko za sprawą stawianych nowych wiat przystankowych, które można zaobserwować w wielu miejscach, w których zdecydowanie odczuwało się ich brak.

Nowe wiaty przystankowe pojawiły się m.in. na przystankach autobusowych na ulicy Kotarbińskiego i Kwiatkowskiego w Malborku. Dzięki temu czas oczekiwania na publiczny transport będzie upływał mieszkańcom zdecydowanie milej.

Mieszkańcy jednak zadają sobie pytanie, czy w związku z tymi zmianami nie można było zrobić od razu, tak istotnych dla płynnego ruchu drogowego, zatoczek dla autobusów? Wielu kierowców zgodzi się, że brak wspomnianych zatoczek jest, szczególnie w godzinach szczytu, utrapieniem i powodem do zwiększonej irytacji, gdy muszą stać w korku ze względu na stojący na przystanku autobus. Nie narzekajmy - krzyknie wielu z was. Zgoda. Jednak w dobie wciąż rosnącej liczby samochodów na naszych ulicach, należałoby zrobić wszystko, by jednak ten tłok na drogach nieco rozluźnić. Chociażby właśnie przy pomocy autobusowych zatoczek.


 

 

Wiele oczekujemy czy jednak niewiele? Państwu pozostawiamy to do rozstrzygnięcia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Południe MK
Południe MK 30.03.2020, 17:25
Na jednej z minionych sesji Radna Iglińska wnioskowala o zrobienie zatoczki na ul. Kotarbinskiego razem z wiatą przystankowa. Na tą chwilę Włodarze miasta zrobili tylko nową wiatę. Sprawa zatoczki jest aktualna do wykonania. Poprawi to płynność ruchu autobusu i samochodów.
Mieszkaniec Os.Południe
Mieszkaniec Os.Południe 30.03.2020, 16:52
Na przystanku pokazanym na zdjęciu do artykułu zatrzymuje się dziennie tylko 7 ( słownie : siedem) autobusów linii nr 3 więc budowanie tam zatoczki nie ma żadnego sensu.
Kierowca
Kierowca 30.03.2020, 14:48
Na 55-tce, a w szczególności koło szpitala. Omijają autobus przed tym przejściem notorycznie, już nawet kierowcy autobusów włączają lewy kierunek jak ludzie chcą przejść. Drugi problem to śmieciarka w poniedziałkowych porannych godzinach szczytu.
Ewa
Ewa 30.03.2020, 12:06
głupotą jest budować wiaty a nie budować od razu zatoczek