Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na osiedlowych parkingach brakuje miejsc. A samochodów w Malborku wciąż przybywa.

Z problemem zaparkowania samochodu na osiedlowych parkingach zetknął się zapewne niejeden kierowca. Nie oszukujmy się, problem będzie coraz większy, ponieważ samochodów w mieście przybywa, a parkingów niekoniecznie. Wszak żyjemy w państwie dobrobytu i nikt nam nie zabroni mieć w posiadaniu więcej, niż jeden samochód. Jednak w praktyce wygląda to najczęściej tak, że do jednego mieszkania przypisane jest jedno miejsce parkingowe na osiedlowym parkingu. Obowiązują zazwyczaj karty parkingowe. Jednak co zrobić, gdy kierowcy bez tych kart parkują gdzie popadnie, zajmując przy tym miejsca innych osób? Czy wystarczy poinformować o tym przykrym fakcie spółdzielnię mieszkaniową, do której przyporządkowany jest parking lub straż miejską, która delikwentowi założyłaby blokadę na koła? Okazuje się, że nie.

Napisała do nas jedna z mieszkanek ulicy Sienkiewicza w Malborku, która zwraca uwagę na brak miejsc parkingowych przy tej ulicy.

Każdy hejtuje, że źle są postawione samochody na zakazie albo każdy każdego zastawia, że wyjechać albo wsiąść się nie da do samochodu” - pisze oburzona kobieta. Mieszkańców wieżowców z ulicy Sienkiewicza i Jasnej obowiązują karty parkingowe. Jednak jak posiadacze kart mają zachować się w sytuacji, gdy ich miejsce zajmie kierowca bez niej?

 

Jak ktoś zajmuje nam miejsca bez karty i się dzwoni na straż miejską, to odpowiedzą, że jest postawiony zły znak” - czytamy w dalszej części wypowiedzi mieszkanki ulicy Sienkiewicza.

Z tym konkretnym zarzutem zwróciliśmy się do malborskiej Straży Miejskiej. W odpowiedzi Komendant, Tomasz Farysej napisał, że oznakowanie jest prawidłowe, więc nie mogła od nas wyjść informacja o złym oznakowaniu. Mieszkańcy w takich sytuacjach mogą powiadamiać Straż Miejską tel. 986 lub Policję tel. 112”.

 

Bezsilność mieszkańców wydaje się tym większa, że w zasadzie z problemem zostali sami.

A spółdzielnia nic z tym nie robi. Nie ma naprawdę, gdzie stawiać samochodu, a teraz na jedną rodzinę przypada jeden samochód, niekiedy dwa” - dodaje mieszkanka. W tej sprawie zwróciliśmy się do spółdzielni mieszkaniowej, jednak, mimo ponawianych próśb o udzielenie odpowiedzi, nadal bez niej pozostajemy.


 

Czy jest wyjście z tej sytuacji?

Cytując klasyka – nie ma sytuacji bez wyjścia, jest wyjście z każdej sytuacji. Pewien pomysł na rozwiązanie problemu z brakiem miejsc do parkowania ma nasza rozmówczyni, która wskazuje nawet odpowiednie do tego miejsce.

Za blokami jest zieleń, tam można pomyśleć nad jakimiś ładnymi ławeczkami, miejscem do posiedzenia, odpoczynku. A ta zieleń i miejsce za zamkniętym kebabem można by było przerobić na praktyczny parking” - kończy swoje rozważania mieszkanka Malborka.

 

Czy rzeczywiście ten pomysł jest tak prosty do zrealizowania? W obecnej sytuacji trudno cokolwiek powiedzieć, zważywszy na brak reakcji ze strony spółdzielni. Dodatkowym utrudnieniem jest pandemia koronawirusa ogłoszona na terenie naszego kraju. Jednak do ponownego podjęcia tego tematu trzeba będzie powrócić, gdy nasza polska rzeczywistość będzie miała się znowu „po staremu”.


 


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zeNek
zeNek 11.06.2020, 13:49
Teren za kebabem nie należy do spółdzielni a do miasta. Niech miasto wybuduje parking.
OPI
OPI 12.06.2020, 01:38 (odpowiedź do zeNek)
ale żeś zajeb.... za tej "władzy" jedyne co można to śmietnik postawić w mieście
Opuszczone samochody
Opuszczone samochody 27.03.2020, 16:08
A do tego za zamkniętym kebabem stoją dwa opuszczone samochody. Też by w końcu zrobić z tym porządek. Już jakieś 2 lata stoją na pewno.
Malborczyk
Malborczyk 27.03.2020, 10:59
Na Mickiewicza przy bloku na palach znaleźć miejsce po 16 i w dni targowe graniczy z cudem. Jakieś 15 - 20% aut jest obcych bez kart parkingowych a do tego już normą jest parkowanie dużych aut dostawczych pod blokiem. Wiele razy zgłaszaliśmy do Straży miejskiej by interweniowali i wypisywali mandaty, była jedna, czasami dwie wizyty i tylko karteczki z upomnieniem. Tak niczego się nie wskóra. Wystarczy podjechać po 16 lub w dni targowe i wypisać mandaty. My będziemy mieli więcej miejsc parkingowych a straż lepsze wyniki w mandatach.
Jola
Jola 26.03.2020, 13:33
Tak jest wszedzie. Na Grudziadzkiej samochód na samochodzie,za blokami na ul.Andersa duże pole ,tylko trawa, byłby duży parking ale po co. Spółdzielnia ma w .... . Parkują gdzie się da .
Zorientowany
Zorientowany 26.03.2020, 16:54 (odpowiedź do Jola)
Teren za blokami na Andersa nie należy do MSM więc nie może ona tam go wybudować.
Zaniedbanie ul. Sienkiewicza
Zaniedbanie ul. Sienkiewicza 26.03.2020, 13:08
Miejsce idealne na parking.
Do tego powinien być monitoring założony.
I zagospodarować zieleń wokół bloku aby w końcu miło było, na nie się czujemy przez tych pijaczków i to zaniedbanie jak by jakaś melina tu była.
Podwyższają ciągle nam czynsz w tym remontowe jest, a nic nie widać aby było robione. By w końcu mogli zrobić porządek i z blokiem i wokół bloku. Oraz parking, bo chcąc nie chcąc się parkuję na zakazie ostatecznie..
Członek MSM
Członek MSM 26.03.2020, 16:58 (odpowiedź do Zaniedbanie ul. Sienkiewicza )
Zamiast narzekać tutaj radzę wreszcie zacząć chodzić na coroczne spotkania MSM na których można postawić w/w wniosek oraz inne oraz rozliczyć Zarząd Spółdzielni.