Wydanie nr 181/2022, Czwartek 30.06.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Marcjalis, Bazyli, Władysława, Ciechosława, Leon, Emilia, Leona, Lucyna, Trofim, Władysław, Ermentruda, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sypią się mandaty na parkingach. Podwyżka cen nie spodobała się kierowcom w Malborku.

Od 7 stycznia na parkingu przy dworcu w Malborku obwiązują wyższe opłaty. Kierowcy, którzy nie zwracają uwagi na ceny, muszą płacić mandaty. Jak przyjęto podwyżki? O to zapytaliśmy samych użytkowników.

„Często przyjeżdżam z żoną do przychodni. Dla mnie 2 złote za godzinę postoju to dużo. W przychodni ludzie też się skarżą, że cena wzrosła o 100%” - takich niezadowolonych opinii usłyszeliśmy więcej. W dodatku z naszą redakcją skontaktowali się kierowcy, którzy otrzymali mandaty, ponieważ nie zwrócili uwagi na wzrosty cen i do parkometru wrzucili za mało pieniędzy.

 

Obecnie pierwsza godzina postoju kosztuje 2 złote i jest to 100% wzrost. Za pozostawienie pojazdu na całą dobę wcześniej należało zapłacić 5 złotych, teraz z portfela musimy wyciągnąć jeszcze dodatkowe 3 złote.

Abonament miesięczny podrożał o 20 złotych i kosztuje obecnie 50zł.
 

Takie zasady obowiązują na parkingach, które miasto wydzierżawiło prywatnej firmie. Władze miasta podpisując nową umowę, wyraziły zgodę na podwyższenie opłat zarówno przy dworcu, jak i ul. Kościuszki.

 

O uzasadnienie i aktualne kwoty dzierżawy zapytaliśmy Urząd Miasta, jednak nadal czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

O całej sytuacji, jako pierwszy napisał na swoim profilu społecznościowym radny, Paweł Dziwosz.

 

Obejrzyj materiał i zostaw komentarz.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 18.01.2020, 08:55
…………………….Profesor Sędzia Pawłowicz w radiu Maryja powiedziała, cyt: - jak ktoś chce, to może tu przyjść i dać mi w m o r d ę. No to szybko się ubrałem i pobiegłem. Akurat byłem w Toruniu w pobliżu tego radia . Wyjątkowa okazja pomyślałem może jedyna taka w życiu - walnąć w mordę Profesora Sędzię Pawłowicz. Przybiegam a tu ogromna kolejka. Zapisy. Mam termin na 2033 rok. Martwię się tylko, że morda Pani Profesor Sędzi do tego czasu może nie wytrzymać.

prabuciak
prabuciak 19.01.2020, 19:33 (odpowiedź do Kierowca)
dobre!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.01.2020, 20:56
Przestańcie tak płakać, cena parkingu za dobę w Warszawie to koszt ok 50 zł więc równowartość miesiąca w Malborku. A parkometr to nawet 7 zł za godzinę. I nie ważne czy warszawiak czy przyjezdny. Więc jak widać ceny w Malborku nie są jeszcze aż tak wielkie.
Ada
Ada 17.01.2020, 23:49 (odpowiedź do Mieszkaniec)
średnia pensja w Wawce to 6000 tys zl na rękę, może lepiej porównaj zarobki w Nowym Jorku
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.01.2020, 10:38 (odpowiedź do Ada)
A broni Ci ktoś znaleźć pracę w której zarobisz 6000?
pis
pis 17.01.2020, 17:46
Pisze się ,że w Malborku brak miejsc do parkowania. A czy ktoś zwrócił uwagę, jak kierowcy ( szoferzy) parkują . Auta stoją mając linię wyznaczającą parking między kołami tym samym zajmują trzy miejsca , najeżdżają na linię uniemożliwiają innym prawidłowe parkowanie . jak by ktoś tak zachował się we Wiedniu to wysoki mandat. A w Malborku, przejeżdża Polica czy Straż Miejska koło takiego zdarzenia i nie reaguje , a jest to łamanie przepisów. A tak znalazło by się sporo miejsc parkingowych , bo wystarczy przejechać się po mieście i na każdym parkingu są takie przypadki.
czytelnik
czytelnik 21.02.2020, 07:09 (odpowiedź do pis)
Do "pis"-"S Z O F E R Z Y"? Jak się chce publicznie wystąpić,warto mieć pod reka SŁOWNIK! POLECAM "SZOFERZY"!
Kierowca
Kierowca 17.01.2020, 12:13
.................................co tam podwyżki - moim wzorem do naśladowania od zawsze jest Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź ! On dobrze wie, że grzechu nie ma i dlatego żyje życiem doczesnym. Udowadnia to codziennie. Jest bliżej Pana Boga to chyba wie lepiej. Balangi, picie, zabawa to jest to i to mi odpowiada. Pozdrawiam.
meiw
meiw 17.01.2020, 09:55
"Takie zasady obowiązują na parkingach, które miasto wydzierżawiło prywatnej firmie."
Wszystko w temacie. Podziękujmy za super inflację rządzącym. To jest dopiero początek podwyżek. Niedługo wszyscy będą zarabiać minimum 3 tysiące i będziemy jeść chleb za 10 zł i palić malboraski za 50. Ciemny lud wszystko kupi.