Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sprzątanie ulicy Kasztanowej w Nowej Wsi Malborskiej - relacja.

Sprzątanie ulicy Kasztanowej w Nowej Wsi Malborskiej - relacja. fot. Iwona Szwabe
Sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Nowej Wsi Malborskiej spędzili na porządkowaniu najpiękniejszej ulicy w gminie Malbork- Kasztanowej. Organizatorem akcji był Urząd Gminy Malbork, a zainicjowali ją mieszkańcy.

Mieszkamy w pięknym miejscu i chcemy by było tu czysto. Ulica Kasztanowa łączy Nową Wieś z Piaskami. Leży na uboczu miasta , a to "zachęca" do traktowania jej jak wysypisko śmieci. Niestety. Każdy kto tu był wie jak przyjemnie jest tu jeździć na rowerze, biegać, spacerować.

Mieszkańcy zgłosili się do Wójta Gminy, nie pierwszy już raz. 

Krótka rozmowa i mieliśmy załatwione worki na śmieci, rękawice, kontenery. Piękną pogodę sami sobie załatwiliśmy. Okazuje się , że wystarczy impuls, a ludzie, chętnie przyłączają się do akcji. Przyszła nas spora grupa sąsiadów, z dziećmi. Był pan Błachut z Urzędu Gminy. Jak zwykle pomogli nam chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, 

Bardzo dziękujemy wychowawcom i chłopcom! Macie załatwione kiełbasy na piknik ! Napełniliśmy 2 kontenery śmieci. Znaleźliśmy sporo opon, ubrań , butów, plastikowych butelek, jedną toaletę, telewizory, łożko.... no i oczywiście niezliczoną ilość tzw. małpek. Uczucia mamy mieszane, bo fajna społeczna akcja, świetna lekcja dla naszych dzieci, napracowały się i wiedzą, że śmieci się nie wyrzuca przy drodze. Ale tego co robią niektórzy dorośli .... nie potrafimy zrozumieć. Zachęcamy mieszkańców innych ulic do podobnych akcji. Naprawdę warto dbać o swoje otoczenie. A tych co wyrzucają tu śmieci, niech wstyd nie opuszcza. 

Info i foto: Iwona Szwabe

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.