Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Nikt nas nie szanował”. Zawiadomienie do prokuratury po konflikcie w drużynie Jastrząb Malbork.

Drużyna miała jasny cel – walkę o II ligę. Niestety konflikt między zawodniczkami, trenerką i działaczami niemal nie doprowadził klubu do rozpadu. Rozpoczęło się od wyrzucenia z zespołu trzech zawodniczek. Zdaniem trenerki – miały one zły wpływ na młodsze koleżanki. Łącznie aż 14 z 19 piłkarek postanowiło odejść z Jastrzębia. W dodatku pojawiły się wątpliwości co do finansów klubu, dlatego obecne władze złożyły zawiadomienie do prokuratury.

Zawodniczki stanęły za sobą murem. Tak jak na boisku podjęły walkę, jednak tym razem stawką było przetrwanie drużyny. Po jednej stronie sporu była trenerka, pani prezes i jeden z działaczy, po drugiej 14 z 19 zawodniczek wraz z rodzicami.

- Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – powiedział kiedyś piłkarz Arkadiusz Gołaś. Niestety w przypadku Jastrzębia skarbiec był bardzo bogaty, ale nie tylko w te pozytywne wartości.

W dodatku w tle sporu pojawiły się podejrzenia o nieprawidłowości finansowe. Skarbnik drużyny poinformowała nas, że w tej sprawie złożono zawiadomienie do Prokuratury Okrętowej w Gdańsku.

Zarząd zespołu starał się odzyskać od poprzednich władz sprzęt treningowy. Z ostatnich informacji wynika, że dopiero interwencja policji skłoniła byłych działaczy do jego zwrotu.Szczegóły sprawy w reportażu.

Zgłoś temat: redakcja@tvregionalna24.pl

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
 PAULINA LUBLEWSKA "Messi"
PAULINA LUBLEWSKA "Messi" 19.02.2019, 20:04
Jeżeli nikt nie wie jak to wszystko wygląda od wewnątrz to nie wiem po co te komentarze. Co do dziewczyn to nie są żadnymi prowodyrkami. Jestem świadkiem tego Jak to "cudowna" Pani trener wraz następnym "cudem" tego zespołu Panem Arkiem potraktowali zawodniczke po meczu. Mecz canicula bytow- malbork. Nieszczęśliwie rozwaliła nogę. Dziewczyna chodzić nie mogła i teraz zacytuję słowa Pana Arka które zostały mi w pamięci " Karcia jak chcesz jechać do szpitala to sobie jedź". Zachowanie godne osób prowadzących drużynę? PANI IZA JAK I PAN AREK MIELI TO W CZTERECH LITERACH.
:)
:) 19.02.2019, 02:35
Zapraszam do komentowania na Fanpage Jastrzębia a nie jako anonimy, fakt najlepiej pisać jako ANONIMOWA OSOBA ale równie dobrze tam też możemy porozmawiać :))
sluchacz
sluchacz 18.02.2019, 15:15
z tego co drużyna pisala na fanpagu, to poprzedni trener odszedl z powodow zdrowotnych i w jego miejsce przyszla nowa trenerka, ktora niestety zle potraktowala swoje zawodniczki. Wiec nie rozumiem po co to czepialstwo,ze to 3 trener dziewczyn, nie 3 tylko 2
Żaczek
Żaczek 18.02.2019, 13:35
Ale wy biedne jesteście, druga liga w Malborku??? Co to za bzdury!!!
Dziewczyny miałyście trenować a podważacie autorytet trenera!!!
Trener Olimpi Zły!Kolejny LG Zły!Kolejny Iza Zły! Ale wy jesteście bardzo dobre zawodniczki!!!Tylko ,że te same zawodniczki są prowodyrkami całego zła już raz odeszłyście z klubu to jest po raz kolejny trochę pomyślunku!!!!
ja
ja 18.02.2019, 14:02 (odpowiedź do Żaczek)
A ty nie pomyliłeś miast? Olimpia Elbląg, trenera LG też nigdy tu nie było
Julka
Julka 25.02.2019, 15:15 (odpowiedź do ja)
Oooo to ciekawe a nasz Krzysztof rozpierducha?
Sroczka
Sroczka 18.02.2019, 09:19
Ale zabłysnełyście, stworzyć coś z niczego??? A podajcie wasze doświadczenie boiskowe to jest wasz drugi kub który byście zniszczyły!! Idźcie do Tczewa sroczka was przyjmie!!!
Krzysiek
Krzysiek 18.02.2019, 21:52 (odpowiedź do Sroczka)
Każdy klub je przyjmie.Tyko w innym klubie trzeba by było słuchać trenera .Żaden trener nie pozwoliłby się wtrącać rodzicom w treningi ani dyskutować z zawodniczkami na temat jak ma prowadzić dany trening.
Rodzic zawodniczki
Rodzic zawodniczki 18.02.2019, 22:34 (odpowiedź do Krzysiek)
AKP Jastrząb powstał z inicjatywy rodziców. Założeniem klubu było/ jest jasna i klarowna sytuacja a nie dbanie o swój własny interes kosztem dzieciaków!!!
Nikoś Dyzma
Nikoś Dyzma 20.02.2019, 18:16 (odpowiedź do Rodzic zawodniczki)
A nie po wy pięciu czterech liter na Olimpico?
Ewa
Ewa 18.02.2019, 10:15 (odpowiedź do Sroczka)
Człowieku!!! To nie dziewczyny by zniszczyły klub tylko NIEODPOWIEDNI Działacze. Posłuchaj wypowiedzi. 14 z 19 dziewczyn chciało odejść. Zostało 5 w tej piątce jest pani trener i córka pani prezes. To licząc uczciwie zostały 3, z tego jedna to koleżanką trenerki, która nie jest z Malborka i nigdy nie trenuje z drużyną i nie płaci składek.
Koleżanka
Koleżanka 17.02.2019, 22:39
Jak dziewczyny mają trenować jeżeli nie odzyskały sprzętu??? To jest normalne przywłaszczenie mienia przez trenerkę i panią prezes oraz tego pana co nie chciał się wypowiadać.
Obserwator
Obserwator 18.02.2019, 07:43 (odpowiedź do Koleżanka)
Napiszę ostatni raz bo tego nie da się czytać. Artykuł pojawia sie w sekcji najbardziej komentowanych, więc drogie dziewczyny i rodzice, którym przeszkadza kiedy ktoś ma odmienne zdanie od was - widzę, że wszystko co ktoś powie co jest nie po waszej myśli jest negowane. Brak jakiejkolwiek wolności słowa albo brak akceptacji tego że ktoś może myslec inaczej. A co do was, gubicie sie sami w tym co mówicie, zero spójności, ładu i składu. A jak już nie wiecie co powiedzieć to przywołujecie imiona osób, których reputacje zszargaliście. Czemu to ma służyć? Ale myśle że i reputacja wasza jako drużyny nie jest w tym momencie najlepsza poprzez tę otoczkę, którą wytworzyliście wokół siebie. Tak jak ktoś już niżej napisał, można było to inaczej rozegrać, zwłaszcza ze to już był 3 trener, a nie poprzez takie metody, które wam oceny niestety nie podniosą pośród innych drużyn :)
El
El 18.02.2019, 08:41 (odpowiedź do Obserwator )
I całe szczęście, że już piszesz ostatni raz. Wychodzi na to, że tylko ty jeden możesz tu pisać. Bo wszystko wiesz. Ja nie jestem z tej drużyny, ale wiem w ilu drużynach była już tą trenera i jaką czulismu ulgę gdy już odeszła. Od razu poprawiła się atmosfera. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny. Nie dajcie się.
Koleżanka
Koleżanka 17.02.2019, 22:54 (odpowiedź do Koleżanka)
Zapomniałam dodać o dokumentacji klubowej którą te TRIO nie chciało oddać mimo wielokrotnych naszych próśb.
Nie zapomnijmy o tworzeniu dokumentów i zaniesieniu ich do Starostwa aby uzyskać pełna władzę Kubu wyrzucając trzy osoby z Zarządu.Na szczęście zapomnieli o paru szczegółach i Klub jest znowu w naszych rekach a nie jak chcieli (Prezes-Pani Anna G, skarbnik Izabela B i sekretarz Arkadiusz M).
Jest jeszcze wiele nie wyjaśnionych sytuacji finansowych za to tez odpowiecie w czwórkę razem a Panem Arkadiuszek G.
To się nazywa lojalność, nie mieliście odwagi stanąć przed nami, zawodniczkami i rodzicami ale komentować jako anonim to potraficie.
kibic
kibic 17.02.2019, 22:24
a znajomi Pani Izuni się zdziwią... takie rzeczy dzieciom robić. nie wyobrażam sobie, żeby dzieciakom psuć czas, który poświęcają dla swojej pasji. trener to tylko stanowisko, a stanowisko dzisiaj jest, jutro go nie ma. dla Pani trener krótka wiadomość: pora nauczyć się przyjmować porażki z honorem.
:)))
:))) 17.02.2019, 22:20
No tak Pani trener przeciez najlepsza, a to, że obraza zawodniczki, mobinguje je to juz sie nie liczy, bo przeciez jest taka dobra i wspaniala.
Warto pomyslec troche przed dodaniem kolejnych komentarzy, przez osoby, ktore nie znaja sytuacji od wewnetarz.
Maksymilian
Maksymilian 17.02.2019, 22:10
A od kiedy zawodniczki dyktuja trenerowi co chcą robić. Wiedz pi co trener skoro chcą być same żaglem i sterem ??
Krystian
Krystian 17.02.2019, 21:42
A czy zespół zrobił jakieś postępy kiedy ta trenerka była ?? Bo jeśli tak to pierwsze słyszę by trenera z wynikami usunąć.
...
... 17.02.2019, 21:46 (odpowiedź do Krystian)
Skoro miały starać się o 2 ligę jak z reportażu wynika to raczej postępy były
Krystian
Krystian 17.02.2019, 22:01 (odpowiedź do ...)
oglądam ten reportaż 5 raz i chyba ktoś się zapedził. Końcowe słowa pana Dryli to były liderki,czyli indywidualnosci. A co do kompetencji trenerki przejrzałem Internet i imponujące miała wyniki jako zawodniczka.
Krystyna
Krystyna 17.02.2019, 22:13 (odpowiedź do Krystian)
Z nadwagą raczej nie można mieć imponujących wyników
...
... 17.02.2019, 22:10 (odpowiedź do Krystian)
Proszę przesłuchać jeszcze raz. Pan redaktor wyraźnie mówi na początku reportażu że miały podjąć walkę o drugą ligę. Nie nam tu oceniać indywidualności bo ligę buduje cała drużyna.
Konrad
Konrad 17.02.2019, 22:17 (odpowiedź do ...)
To walkę podjęły te 3 zawodniczki co zostały odsunięty których Pan Dryla mówi czy cały zespół z trenerem. Bo skoro 3 zawodniczki robią wynik to po co reszta. Piłka nożna to gra zespołowa a nie 3 osobowa.
Do Konrada
Do Konrada 17.02.2019, 22:27 (odpowiedź do Konrad)
Zastanawia mnie czy czyta Pan to co pisze bo jak narazie na to nie wyglada
Do konrada
Do konrada 17.02.2019, 22:24 (odpowiedź do Konrad)
Skoro 14 zawodniczek chcialo odejsc, to w klubie dzialo sie zle, niech Pan przelsucha jeszcze raz reportaz gdzie Pani trener mowi do zawodniczki, ze jest za slaba i nie nadaje sie do gry w pilke. Czy tak robi dorosly odpowiedzialny czlowiek? Uzywa takich slow do dzieci?
Oliwia
Oliwia 17.02.2019, 22:36 (odpowiedź do Do konrada)
A jak pisze pan ze trenerka takie świetne wyniki miała jako zawodniczka to dlaczego nie pokazywała tego na meczach? Udzielasz się człowieku a chyba nie potrafisz słuchać ze zrozumieniem, jak widać w szkole chyba nie koniecznie chodził Pan do szkoły skoro nawet wypowiedzi dobrze się nie rozumie
Stefan
Stefan 17.02.2019, 21:40
Dlatego kobieca piłka nie ma sponsorów. Drużyna powinna robić wyniki. A trener decyduje kto gra w 1 składzie. widać dużo fachowców od piłki jest. Indywidualności nie grają w zespołach . pozdrawiam A to czy ten zespół zrobi postępy z nowym trenerem to zweryfikuje ta cała sytuację.
Obserwator
Obserwator 17.02.2019, 17:33
Jak wyłączyć " Artykuły Promowane" bo nie mogę przeczytać komentarzy no chyba że specjalnie jest to tak zrobione.
Patrycja
Patrycja 17.02.2019, 16:14
A ja powiem krótko, zwięźle i na temat. Czy to prawda, że pani trener co roku jest w innym klubie?
Marek
Marek 17.02.2019, 16:42 (odpowiedź do Patrycja)
A czy to prawda ,że to trzeci trener dziewcząt?
Skarbnik AKP Jastrząb
Skarbnik AKP Jastrząb 17.02.2019, 07:56
Zapraszam do komentowania na naszym fb albo na fb tv Malbork. Nie bardzo.... tam nie będzie się anonimowym.
Jeśli ktoś tu komentuje a nie ma odwagi stanąć przed kamerami(mam na myśli trenerkę, byłą Panią Prezes i Pana Arkadiusza) bojąc się nie wygodnych pytań to już powinno dać innym do myślenia.
Prawda już nie długo i tak wyjdzie na światło dzienne, treningi i podejście do zawodniczek to jedno drugą kwestie wyjaśni Prokuratura.
Radek
Radek 16.02.2019, 10:28
Dla tych zawodniczek to żaden trener nie dobry.Trener pierwszy krzyczał,drugi ?,trzeci wymagał.Może czwarty okaże się posłuszny zawodniczkom.
18.02.2019, 08:48 (odpowiedź do Radek)
A co byłeś w tej drużynie??????
.
. 16.02.2019, 10:37 (odpowiedź do Radek)
Czy Trener wymagający obraża swoje zawodniczki? Mówi im, że nie nadają się do piłki? Trener swoim zachowaniem powinien dawać przykład, a skoro 14 zawodniczek postanowiło odejść to najwyraźniej tak nie było.
..
.. 16.02.2019, 21:21 (odpowiedź do .)
Do komentarza wyzej - śmieszne tylko ze te 14 zawodniczek nie było czynnymi zawodniczkami, co widać na reportażu po ilości rozegranych meczów. Jeden rozegrany mecz? Co taka zawodniczka wie o treningach?
:)
:) 16.02.2019, 21:37 (odpowiedź do ..)
Może warto się zastanowić dlaczego akurat ta zawodniczka zagrala tylko jeden mecz, a nie od razu oceniać. Niepowoływanie na mecz, kontuzja? Mimo to wiekszość zawodniczek zdecydowała się opuścić klub, co daje wyraźnie do myślenia o zachowaniu Trenerki.
Józek
Józek 16.02.2019, 10:01
Niech mi ktos wyjasni, trener ma sluchac zawodnikow, czy zawodnicy maja sluchac trenera? Trenerka taka zla i otrzymala propozycje zalozenia AP LG? Powiadomiono prokurature okregowa? A to juz rejonowa jest za slaba? Rodzice dajcie dzieciakom grac, jaki wy dajecie im przyklad? Dzieciaki maja sluchac polecen doroslych a nie stawiac im warunki.
.
. 16.02.2019, 12:48 (odpowiedź do Józek)
Trener przede wszystkim powinien szanować swoje zawodniczki i nie "okradać" ich z pieniędzy przeznaczonych na rozwój klubu.
Propozycja założenia ap lg w Malborku?
Świetna sprawa, jeśli kogoś zadowalać będą treningi w kilku osobowej grupie z mało doświadczoną trenerką a kadra na mecz będzie się składać z zawodniczek, które na codzień że sobą nie trenują.
Niestety Malbork to małe miasto i nie cierpimy na nadmiar dziewczyn grających w piłkę :)
Kolejna kwestia, żeby słuchać poleceń Trenera, musi on być dla zawodniczek wsparciem i autorytetem a jak widać była Pani Trener Jastrzębia miała całkiem inne priorytety.