Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lampy zostaną „podkręcone” na maksa i się zobaczy. Dobrze, że dzień jest coraz dłuższy.

Urząd nie odpowiada nam na pytania w sprawie lamp na Sikorskiego. Do niedawna magistrat był przekonany, że za lampy odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz zapewniał, że monituje w tej sprawie, jednak nasze ustalenia pozwoliły zweryfikować te informacje.

Władze miasta Malborka od dłuższego czasu przekonywały radnych, że robią wszystko, aby lampy na Sikorskiego świeciły mocniej. Stanowisko było jasne - monitujemy i wysyłamy pisma w tej sprawie do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Problem w tym, że za lampy Zarząd nie odpowiada od 9 lat. Dzięki naszym ustaleniom burmistrz zapowiada działania.


- W tej chwili już podejmujemy działania, żeby coś z tym oświetleniem zrobić – informował Marek Charzewski podczas V sesji Rady Miasta.
 

Nasza redakcja na odpowiedź w tej sprawie czeka od 6 grudnia, jednak chyba na marne. Całe szczęście - dzięki pytaniom radnego Adama Ilarza, burmistrz zabrał głos i poinformował, że można podkręcić moc lamp o 20%. Z konkretów dowiedzieliśmy się, że „nastąpi to wkrótce”, bo trzeba poczekać na poprawę pogody.
Przypomnijmy, że lampy przy ul. Sikorskiego zostały wymienione w lipcu 2018 roku i od samego początku mieszkańcy skarżyli się na ich efektywność. Piesi wielokrotnie podkreślali, że największy problem jest po zmroku na przejściach dla pieszych.

 

24 stycznie br. na jednym z przejść został potrącony 90- latek, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Z naszych ustaleń wynika, że w momencie uderzenia mężczyzna był na pasach, a kierowca miał go nie zauważyć. W momencie uderzenia (godz. 7:10) było jeszcze ciemno, co widać na ujęciu z naszych kamer.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Magda
Magda 08.02.2019, 22:12
„Z naszych ustaleń wynika, że w momencie uderzenia mężczyzna była na pasach”

Kto pisze te artykuły? Poziom szkoły podstawowej. Przeczytałam trzy ( o lampach, kinie i wypadku) i jestem załamana poziomem lokalnego dziennikarstwa. Dziennikarze tvmalbork widać ciagle coś ustalają :) a artykuły chyba ich dzieci piszą. Wstyd!
Leon
Leon 06.02.2019, 10:04
Zróbcie coś też z przejściami na piaskach koło koszykowej i Dąbrowskiego tam dopiero ciemno jak w d..pie
Tomek
Tomek 06.02.2019, 08:34
Przecież tam nie świecą wszystkie lampy.
widz
widz 05.02.2019, 17:20
wiadomo, że jak nie odpowiada to ma coś do ukrycia