Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Interwencja Tv: Urząd zmienił zdanie. Zamiast podwyżki będzie obniżka.

22 stycznia informowaliśmy, że Urząd Miasta Malborka szykuje drakońskie podwyżki za użytkowanie wieczyste dla mieszkańców bloku przy ul. Kościuszki 23. Stanowisko magistratu było stanowcze i zmierzało do zwiększenia opłat nawet o 1500%. Po naszej interwencji urząd zaprosił mieszkańców na rozmowę. Po miesiącach nerwów mieszkańcy w końcu mogą odetchnąć z ulgą.

Planowana podwyżka cen dla mieszkańców bloku przy ul. Kościuszki 23 była ogromna. Po pierwsze urząd zlecił sporządzenie nowego operatu, który jednoznacznie określił znacznie wyższą wartość gruntów od pierwotnej. W związku z tym każdy lokator musiał się liczyć z kilkuset procentową podwyżką rocznej opłaty. W dodatku jedni z mieszkańców mieli mieć zmienioną stawkę oprocentowania z 1% na 3%, co w rezultacie miałoby podnieść należną kwotę z 65 do 1067 złotych. W momencie zmiany stawki na 3% lokalne mieszkalne byłby traktowane jak usługowe przez co nie byłyby objęte nową ustawą o zmianie użytkowania wieczystego we własność.

 

Dopiero nasza interwencja zmieniła podejście do sprawy.

Urząd jasno przedstawił nam swoje racje. Zdaniem magistratu większość lokali w bloku ma przeznaczenie usługowe, dlatego wszyscy powinni płacić za użytkowanie wieczyste stawkę 3%. Mieszkańcy zdecydowanie nie zgadzali się z podwyżką, jednak urząd był wyraźnie zdeterminowany w dążeniu do celu. Po naszej interwencji pojawiło się światełko w tunelu. Urząd zaprosił mieszkańców na spotkanie.


- W dniu dzisiejszym wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk poinformował nas, że podwyżki nie będzie. W dodatku urząd postanawia ujednolicić wszystkim mieszkańcom stawkę za użytkowanie. Całe szczęście ujednolicenie nie będzie na poziomie 3%, tylko 1%. Bardzo się cieszymy, że w końcu nasza argumentacja została wysłuchana i wzięta pod uwagę. Dziękujemy burmistrzowi za zmianę decyzji i Telewizji Malbork za zainteresowanie się naszą sprawą. - informują mieszkańcy.

 

Tematy do Interwencji TV? - czekamy na Państwa maile
info@tvregionalna24.pl lub redakcja@tvregionalna24.pl

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniec
mieszkaniec 29.01.2019, 06:56
Drodzy Malborżanie! Oto mamy "WIARYGODNYCH" burmistrzów!~P. Wilk podobno kończył "PRAWO"? Ten "przypadek' POKAZUJE nam,jacy ludzie decydują o LOSACH Mieszkańców Malborka,jacy są zatrudnieni w Urzędzie i jak "znają" przepisy,jak w dowolny sposób je interpretują? OSZOŁOMSTWO-to za mało,na określenie ich "działalności"! Co na to PROKURATURA?
Ula
Ula 28.01.2019, 17:26
Brawo Wilk, w końcu widać kto rządzi w urzędzie
Ewa
Ewa 28.01.2019, 16:03
szok i nie dowierzanie hahahahaha