Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku jak w Londynie - do autobusu będziemy wchodzić tylko przednimi drzwiami. Kolejna zmiana to droższe bilety.

W Malborku jak w Londynie - do autobusu będziemy wchodzić tylko przednimi… fot. MZK/Pixabay
Ciągle narzekamy, że w Malborku trzeba usprawnić wiele rzeczy. Teraz będziemy mogli poczuć, że żyjemy naprawdę w wielkim mieście. Konkretniej pasażerowie MZK dołączą do grona podróżnych z takich miast jak: Londyn, Nowy Jork czy Sztokholm, gdzie do autobusu wchodzi się przednimi drzwiami. Miejska spółka dla swoich pasażerów szykuje również zwiększenie opłat za bilety.

Nowe rozwiązania na problemy spółki.

MZK od dawna potrzebuje uzdrowienia. Sytuacja finansowa miejskiej spółki jest bardzo trudna, dlatego nowe rozwiązania mają zwiększyć wpływy do budżetu. Jednym z pomysłów jest zalecenie, aby pasażerowie wchodzili do autobusów przeniami drzwiami. Każdy podróżny będzie musiał okazać kierowcy ważny bilet lub inny dokument upoważniający do skorzystania z przewozu.

 - Wprowadzenie systemu wsiadania Pasażerów do autobusów wyłącznie pierwszymi drzwiami, ma na celu podniesienie skuteczności kontroli biletów. Zasady będą obowiązywać od dnia 1 marca 2019 roku , na wszystkich kursach linii komunikacji miejskiej na terenie Miasta Malborka – czytamy na stronie przewoźnika.

* Rozwiązanie ma nie dotyczyć osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi w wózku.

Czy takie rozwiązanie będzie skuteczne? Weź udział w naszej sondzie. Podziel się swoją opinią.

Kolejny pomysł, to droższe bilety.


Rada Miasta Malborka otrzymała projekt uchwały przygotowany przez MZK. Dokument zakłada wiele zmian. Jedną z podstawowych jest cena biletów. Obecnie nie posiadając żadnych ulg, za przejazd musimy zapłacić 2,50 zł. Jeżeli radni przychylą się do pomysłów przedsiębiorstwa, opłata wzrośnie do 3,00 złotych jeszcze w tym roku i sukcesywnie do 3,40 zł w 2023 roku. Cały projekt uchwały zamieszczamy w załączniku.

 

Czy proponowane zmiany zwiększą przychody spółki? Zagłosuj w naszej sondzie.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (2)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Elżbieta
Elżbieta 03.02.2019, 19:22
chcę dodać do swojej wypowiedzi że nasze nowoczesne autobusy są też niskopodłogowe i łatwo wejść do niego starszym osobom i matkom z wózkami.Autobusy MZK obsługują nie tylko nasze miasto wejherowo ale również Redę i niektóre małe miejscowości za wejherowem.Może należałoby przedłużyć trasy np. do Nowego Stawu bo tak kiedyś było i podejrzewam że wiele osób przesiadłoby się z tych małych mikrobusów do autobusów MZK z czystej wygody.Czy wMZK nikt nie potrafi wspólnie z Urzędem Miasta wypracować mądre wyjście?
Elżbieta
Elżbieta 03.02.2019, 19:00
mieszkam w Wejherowie i tutaj bilety są po 3,20 - normalny i 1.60 ulgowy a bilety elektroniczne 3,- normalny i 1.50 ulgowy,ale nikt nie narzuca pasażerom którymi drzwiami mają wchodzić i wychodzić.jeżdżą nowoczesne autobusy z 3 wejściami.przy wyludniającym się mieście i takimi tanimi biletami MZK napewno będzie miało kłopoty finansowe w Malborku.dodam, że wszystkie dzieci ze szkół podstawowych mają darmowe przejazdy w moim miescie, więc coś za coś.widzę że Wasze autobusy nie są takie nowoczesne jak w wejherowie.może trzeba byłoby popracować nad uzyskaniem dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Tix
Tix 26.01.2019, 05:51
A kij wam w dupę taxowką pojezdze w 4wsiadamy i za 12 ziko zawiezie nas pod samą szkołę a po drugie ci którzy na gape jeżdżą jak chcą to wykombinuja sposób
mieszkaniec
mieszkaniec 25.01.2019, 22:03
Powinni podstawić w ogóle riksze, utrzymywanie czegoś co już dawno nie ma sensu w tak małym obszarowo mieście, po co w ogóle te wielkie Scanie jeszcze jeżdzą które ledwo ogarniają ciasne trasy po których się poruszają? W wielu miejsach brak zatoczek, po zatrzymaniu autobus stoi czasami minute bo kierowca sprzedaje bilety a z tyłu ciąg samochodów bo nie ma jak ominąc. Wsiadanie tylko pierwszymi drzwiami moze jeszcze puszke z przodu z napisem "zbieramy na paliwo" Jak coś jest nie rentowne to sie likwiduje a nie utrzymuje na siłę byle było. W wiekszych miastach komunikacja miejska ma sens bo 80% ludzi dojezdza tym do roboty a w Malborku to chyba raczej nie ma gdzie do roboty dojeżdzać bo roboty nie ma więc przekształcić to w linie turystyczne sezonowe i przestać udawać że to jest niezbedne bo widać ilu luidzi w tych autobusach jezdzi. Wszystko w temacie
Dawid
Dawid 25.01.2019, 15:01
Po podwyżce to już chyba tylko babcie bedą jeździć bo niebędą miały wyboru. Bilety są za drogie jak na tak krótkie trasy. Ceny jak w Gdańsku będą tylko że unas nie jest Gdańsk. Tylko wiocha co ma coraz mniej mieszkańców.
Łonda
Łonda 25.01.2019, 12:55
Witam! ostatnio pomagałam córce która mieszka i pracuje w Anglii a mianowicie wychodziłam z ośmiomiesięczną wnusią oczywiście wózeczkiem po 5 letnią drugą wnusię do szkoły no i jezdziłam autobusem i do autobusu wsiadałam przodem kierowca zawsze obniżał mi nie wiem jak to się fachowo nazywa ale wsiadając z wózeczkiem było bardzo wygodnie .Co w Polsce rzadko to kierowcy czynią dla matek choć wsiadają Odpowiednimi do tego celu drzwiami??nie wspominając że bez biletu absolutnie nie pojedziesz mało rzeczy podoba mi się w Anglii ale to rozwiązanie tak bardzo.
Maja
Maja 25.01.2019, 12:06
Z paluszkiem w wózku nie wejdę przednimi drzwiami A moja babcia z balkonikiem to chyba na dach.
Ależ proszę MZK, ceny biletów ok, niech się zmieniają bo to naturalne ale wchodzenie przednimi drzwiami do złomu? O takich rzeczach warto porozmawiac po wymianie taboru na bardziej dostosowany....
Bulwers
Bulwers 25.01.2019, 11:34
Niech uwzględnia jeszcze czas postoju na przystanku, dodatkowy koszt paliwa bo przecież na wyłączonym silniku nie będzie sprawdzał biletów kierowca, a to potrwa jakieś 5-10 min zanim sprawdzi bilety pasażerów wsiadajacych a jest ich trochę w godzinach szczytu. Porażka moim zdaniem. Od tego są Kanary.
arc
arc 27.01.2019, 00:23 (odpowiedź do Bulwers)
w Tczewie tłumy w autobusach..ludzie dojezdzaja do Vetrex, Gemalto, Flex , Metrix, Tapflo, Multipack, Forcan, Molex, Press Glas,...jakies pytania jeszcze ?
Krzyżak
Krzyżak 25.01.2019, 11:24
Londyńskie autobusy nie posiadają tylnych drzwi...tyle w temacie p.s.wszystkie rentowne linie w rękach prywatnych to ten kolos na glinianych nogach upada...
podróżnik
podróżnik 25.01.2019, 11:28 (odpowiedź do Krzyżak )
Pasażerowie w Londynie wsiadają przednimi drzwiami i wysiadają środkowymi. Zasada jest prosta.
Michał
Michał 25.01.2019, 11:13
Wcale nie są drogie co do innych miast o takiej ilości mieszkańców to wina też dawnej władzy jak i teraz że dali zarabiać busiarzom
Londoff
Londoff 25.01.2019, 11:06
I tak powinno być w każdym, cywilizowanym mieście! Bydło się tylko rozpycha, jeden wychodzi, a drugi w tum samym czasie wchodzi!
Gratuluje pomyslu!
Maniek
Maniek 25.01.2019, 11:03
Nie bądź jeleń - zostań nierobem i dzieciorobem na socjalu ! Nieroby góra!