Wydanie nr 341/2022, Środa 7.12.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Ambroży, Marcin, Ninomysł, Agaton, Marcisław, Józefa, Polikarp, Zdziemił, Sabin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Abonament na miejskich parkingach? Pytamy mieszkańców i Urząd Miasta Malborka

  • Wydanie nr 341/2022
  • 4 stycznia 2019, 16:00
  • Redakcja
  • Interwencje TV
  • 6 komentarzy
Temat braku miejsc parkingowych w Malborku jest znany nie od dziś. Wraz z rozwojem i rozbudową miasta wzrosła również liczba zmotoryzowanych mieszkańców, a co za tym idzie – problemy z parkowaniem aut.

Duży problem mają mieszkańcy z zaparkowaniem auta na swoich osiedlowych parkingach, ale jeszcze większy kierowcy mieszkający w pobliżu różnych instytucji, sklepów czy prywatnych firm.

Z podobnym problemem zwrócili się do nas mieszkańcy ul. Poczty Gdańskiej. Często zdarza się, że nie znajdują wolnego bezpłatnego miejsca parkingowego. Większość miejsc zajmują samochody pracowników instytucji i firm mających swoje siedziby na tej lub blisko tej ulicy. Mowa tu nie tylko o państwowych urzędach. Z drugiej strony, gdzie ci pracownicy mieliby parkować? Owszem, blisko znajduje się płatna strefa parkingowa. Jednak ciężko jest, gdy tygodniowo trzeba by było opłacać 35 zł, co w skali miesiąca daje w sumie 140 zł. Kwestia ta poruszana była również przez radnych podczas ostatniej sesji miasta w kontekście możliwości zniesienia opłat dla osób zameldowanych na ul. Poczty Gdańskiej. Rozwiązałoby to problem z parkowaniem aut mieszkańcom, jednak samochodów parkujących na tej ulicy w ciągu dnia jest naprawdę dużo.

 

W związku z powyższym wysłaliśmy zapytanie do Komendanta Straży Miejskiej, Tomasza Faryseja, do firmy ZGKiM, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pawła Dziwosza oraz burmistrza miasta, Marka Charzewskiego o możliwość wprowadzenia w płatnych strefach parkowania miesięcznej opłaty abonamentowej, która od dawna istnieje np. na parkingu przy dworcu w Malborku.

 

Komendant Straży Miejskiej w Malborku odpowiedział, że „zasady opłat w płatnej strefie parkowania są regulowane przez Radę Miasta. Na chwilę obecną uchwała Rady Miasta nie przewiduje opłat abonamentowych”. Z kolei Przewodniczący Rady, że „na obecną chwilę mogę zadeklarować, że przeanalizuję propozycję, pochylę się nad nią i jeśli uznam, że pomysł jest możliwy do realizacji i zasadny, zaproponuję odpowiednie rozwiązania Radzie Miasta, ponieważ to radni, a nie przewodniczący podejmą ostateczną decyzję”.

Na dalsze odpowiedzi czekamy.

Do problemu jeszcze wrócimy, ale chcielibyśmy poznać państwa opinie i komentarze na ten temat.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wredd
Wredd 06.01.2019, 11:17
Ja bym jednak ,w pierwszej kolejności zajął się tymi wszystkimi matołami ,którzy parkując ,stają w taki sposób ,że niejednokrotnie zajmują nie dwa, ale nawet 3 miejsca parkingowe . Bo jaśnie Pan lub Pani , GSZ czy GMB jednakowo ,nie jest w stanie zaparkować pomiędzy dwiema białymi liniami . Dobitnie widać to było w ostatnim okresie na parkingach przy marketach . Miejsce by było ,gdyby nie krzywo zaparkowany samochód .
Malborczyk
Malborczyk 05.01.2019, 10:22
………………………..przypominam przed wyborami kłamstwa Beci - matki księdza. Umiar, skromność, praca, pokora, zero nepotyzmu - z tymi hasłami PiS szło do wyborów ponad trzy lata temu. Premier mała, gruba Becia Szydło, podczas swojego expose w 2015 r., miała usta pełne frazesów o tym, że PiS - i w ogóle cała banda Zjednoczonej Prawicy - będzie różnić się od zdemoralizowanej i zepsutej niemal dekadą rządów Platformy Obywatelskiej. Styl rozpasanej, oderwanej od rzeczywistości władzy nigdy miał się nie powtórzyć. Ale zapowiedzi sobie, a życie sobie. Co zatem robimy z tą bandą oszustów PIS ?
tola
tola 05.01.2019, 17:04 (odpowiedź do Malborczyk)
Zapomniałeś napisac Cała Banda złodziejskiej Lewicy i Liberalnych oszołomów
rybałt
rybałt 05.01.2019, 08:27
To jest problem, którego nikt nie chce rozwiązać. Najlepiej narzekać i czekać na cud. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby budować w miastach piętrowe parkingi? Problem narasta...
Jin
Jin 04.02.2019, 12:41 (odpowiedź do rybałt)
Jestem podobnego zdania. Mógłby być parking piętrowy na miejscu obok PEPCO lub z tyłu za apteka Gemini (co do centrum).
A co do osiedli to lepiej wciskać "apartamentowce"
w starsze osiedla zamiast parkingów (Narutowicza, Grudziądzka...). Nikogo to nie obchodzi, ze nie ma miejsc parkingowych. Burmistrz chodzi piechotą :)
Za czasów PRL-u było więcej miejsc parkingowych i mniej samochodów.
Nie było problemu z parkowaniem.

Tak rozwija się nowoczesne miasto !
Tadeusz
Tadeusz 04.01.2019, 20:13
oczywiście że abonament powinien być, lub jakieś karty dla mieszkańców przy parkingach i nie tylko na starym mieście