Wydanie nr 219/2022, Niedziela 7.08.2022
imieniny: pokaż (12 imiona)Licyniusz, Kajetan, Klaudia, Dobiemir, Dorota, Sykstus, Andromeda, Albert, Doryda, Licynia, Konrad, Donata
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec z bezpłatnym parkowaniem pod Kauflandem? Będą nowe zasady... - 08.09.2017

Przy sklepie Kaufland montują bramki i szlabany. Czyżby i na tym dużym parkingu za parkowanie kierowcy zaczną płacić?

Malborski sklep należący do sieci Kaufland przy ul. Stefana Żeromskiego dysponuje dużym parkingiem i nie ma co ukrywać, ten jest bardzo popularny. Korzystają z niego klienci sklepu i mieszkańcy z okolicznych bloków. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ sklep postanowił zmienić zasady, co potwierdzają w biurze prasowym sieci marketów.

 

Wjeżdżając na parking będzie trzeba zatrzymać się przed szlabanem i pobrać bilet parkingowy. 

- Chodzi o to, że niektórzy mieszkańcy miasta wykorzystywali parking sklepu, jak darmowe miejsca postojowe, zostawiając tam swoje samochody na wiele godzin. Przez to mniej możliwości na zaparkowanie mieli klienci sklepu, którzy przyjechali na zakupy.

Takie sytuacje mają się skończyć. Po zamontowaniu szlabanów, kierowcy wjeżdżając na parking będą musieli pobrać bilet. Przez pierwsze 120 minut parkowanie będzie darmowe – tyle czasu powinno wystarczyć na zrobienie zakupów. Jeśli nie, każda kolejna godzina postoju ma kosztować po 4 zł. Płatność będzie trzeba uregulować w kasie parkingowej, która powstanie na parkingu przy fasadzie budynku sklepu - mówi Michał Ostrowidzki z Bura Prasowego.

Płatności będzie można dokonać gotówką, banknotami i monetami, w automatycznej kasie przy wejściu do marketu. Opłata obowiązuje wszystkich klientów. W przypadku, gdy kierowca zgubi bilet parkingowy, będzie musiał zapłacić za niego 50 zł. W momencie pozostawienia swojego samochodu na parkingu, opłata będzie naliczana przez cały okres pobytu samochodu, a wyjazd z niego będzie możliwy dopiero po uregulowaniu opłaty w kasie.

 

Parking czynny będzie przez 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00. 

Zakończenie prac planowane jest na 19 września 2017 r.

 

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dijk
Dijk 10.09.2017, 18:15
No wreszcie! W Kauflandzie pustki a parkować nie ma gdzie !!
Paul
Paul 10.09.2017, 12:01
Dokładnie parkomaty z tyłu Starostwa ... i identyfikatory dla tamtejszych mieszkańców... od pon. do piątku nie mają gdzie przed domem auta zostawić....
Sąsiadka
Sąsiadka 10.09.2017, 22:00 (odpowiedź do Paul)
O matko i córko, Paul- swój człowiek, sąsiad? Tak, zdecydowanie popieram. Parkomaty i identyfikatory dla mieszkańców! Brawo!

Mieszko
Mieszko 10.09.2017, 11:30
Na Sienkiewicza i na Jasnej jest wolna amerykanka. Każdy parkuje jak chce, wspólnoty i spółdzielnia mieszkaniowa remontują drogi, malują koperty PPoż i dla inwalidów, wprowadzają identyfikatory a kierowcy z "zewnątrz" mają na to wywalone. Stawiają jak im się podoba swoje auta i niestety nie interesuje ich że jest to czyjaś własność. Straż miejska niestety nie reaguje w sposób stanowczy-wkładają tylko karteczki z jakimś ostrzeżeniem... i na tym się kończy. Może TV Malbork zapyta SM czy ich interwencje w sprawie źle zaparkowanych aut na terenie wspólnot mają sens i czy jedynym rozwiązaniem jest stawianie szlabanów i bram? Może nie warto ich fatygować-szkoda czasu i paliwa za które my mieszkańcy płacimy.
Niepełnosprawny
Niepełnosprawny 10.09.2017, 10:36
I bardzo dobrze. należałoby jeszcze wziąć się za parkingi osiedlowe, np. przy ul. Jasnej gdzie wielu mieszkańców nie ma gdzie postawić auta bo ktoś wjeżdża i stoi autem bo poszedł w miasto. A identyfikatory wydawane przez Spółdzielnie nijak mają się do egzekwowania tego przez SM. Nijak. O możliwościach pozostawienia auta przed swoim domem przez osobę niepełnosprawną nie wspomnę.
citizen
citizen 10.09.2017, 09:47
Park & Ride z prawdziwego zdarzenia w pobliżu dworca rozwiązałby problem. Miejsca aż nadto by się znalazło, tylko trzeba chcieć.
waldek
waldek 09.09.2017, 22:13
Parkomaty również od zaplecza Starostwa postawić!
Student
Student 09.09.2017, 21:42
..........................brawo !
Ania
Ania 09.09.2017, 10:02
popieram
Mieszko
Mieszko 08.09.2017, 19:01
Nie ma się co dziwić, Kaufland płaci za teren podatki, parking zbudował dla klientów którzy kupują a nie którzy tylko sobie auta parkują. Galerie to robią od dawna na swoich parkingach. Nawet wspólnoty mieszkaniowe się coraz częściej izolują stawiając szlabany, płoty czy inne bramy. Nie wygląda to ciekawie ale realia są takie że jak auto ktoś postawi na obcym terenie to właściciel nie może go zmusić do opuszczenia terenu. SM w M-ku też nie reaguje więc tych płotów i bram będziemy mieli coraz więcej.