Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Polne drogi są w lepszym stanie. Apel o niezwłoczny remont drogi wojewódzkiej 515 koło Dzierzgonia – 21.03.2017

Krajobraz na drodze wojewódzkiej 515 w miejscowości Ankamaty jest podobny do tego na księżycu. Wyrwy i koleiny są tu tak duże, że już możemy wypatrywać kierowców trenujących do rajdu Dakar. Entuzjazmu jednak wśród samorządowców, przedsiębiorców i mieszkańców z tego powodu jakoś próżno oczekiwać.

Droga wojewódzka 515 jest zarządzana przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Jak informuje burmistrz Dzierzgonia, Elżbieta Domańska:

- są tu odcinki nie remontowane nawet od 40 lat. Najgorsza sytuacja jest w miejscowości Ankamaty. Podróżowanie takimi drogami stanowi ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia. Dlatego wszyscy jednym głosem domagają się niezwłocznej naprawy.

 

Materiał wideo poniżej:

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Młody Polak
Młody Polak 23.03.2017, 09:11
……………dobra zmiana. Nawet Prezes spieprzył na wyspy ! Niby się spotkać. A kto z takim durniem po tym co pokazali w Brukseli będzie chciał rozmawiać ? No kto ? Chyba tylko Waszczykowski bo jeszcze głupszy !
genowefa
genowefa 22.03.2017, 23:42
Panie kierowco,przykro mi,że słyszysz tylko to co chcesz!Wydaje mi się,że mówię wyrażnie!!! I wyrażnie na tym spotkaniu powiedziałam,że mnie ten stołek nie interesuje!Zapamiętaj sobie,że lubię to co teraz robię i nie mam zamiaru nic zmieniać,więc nie opowiadaj bzdur i nie twórz bajek,bo żle mi się od nich robi!!!!!!
lucek
lucek 23.03.2017, 22:51 (odpowiedź do genowefa)
Pani genowefo , ale my chcemy aby pani startowała . Wreszcie pieniążki burmistrza znajdą szczytny cel . Banery , lol.
urzędnik
urzędnik 24.03.2017, 09:22 (odpowiedź do lucek)
Lucuś przez szacunek do Geni napisz imię z dużej litery i nie podjudzaj bo poczuje się ważna i wystartuje a zakusy ma po tym jak nie została radną w ubiegłych wyborach lubi pokazywać swoje i tak w myśl powiedzenia po dobrym panie lepszy nastanie strzeżmy się takich zmianurzędnik
gość
gość 22.03.2017, 21:04
Burmistrz ściąga marszałka, żeby pokazać mu stan dróg-niedobrze. Burmistrz chce blokować drogę, bo marszałek zawiódł-niedobrze. Dzierzgońska żółć
T.K
T.K 22.03.2017, 10:57
To jest skandal, żeby tak wyglądał odcinek drogi wojewódzkiej!
Henryk Reszka
Henryk Reszka 21.03.2017, 20:19
Fakt...Istny krajobraz księżycowy...:) A może by tak pobierać opłaty za oglądanie i przejazd po takim krajobrazie...? Uzbiera się na małe łatanie dziur, które trwa od kilku lat...
Dyskusja na filmiku ,trochę nijaka...Jeden p Sarnowski były radny Sejmiku Wojewódzkiego , następnie drugi p.Sarnowski jako obecny radny Sejmiku Wojewódzkiego i ten tekst do p. Burmistrz: "- jednak będziesz brana pod uwagę...", bo mieliśmy komisję o remontach...Oooo, dzieki ci panie radny, powinna rzec p. Burmistrz i następnie napiszę felietonik w " Informatorze Dzierzgońskim" p.t : " Jadę i się cieszę".
tragedia
tragedia 21.03.2017, 18:05
Kolejny materiał, który i tak pozostanie zostawiony bez żadnego odzewu ze strony województwa
Może warto było by w jakich sposób pociągnąć do odpowiedzialności właścicieli firm, które na terenie gminy prowadzą przewóz żwiru/piachu z kilku wyrobisk żwirowych z okolic Dzierzgonia? Przeładowane naczepy + wózek z całą pewnością przyczyniają się w znacznym stopniu do pogorszenia jakości nawierzchni. Wystarczy przejechać się drogą Dzierzgoń-Żuławka Sztumska i zobaczyć w jakim stanie jest droga, a właściwie zaczyna się na niej robić podobna "nawierzchnia" jak na ww. "drodze". A była w bardzo dobrym stanie, dopóki "TIR-y" ze żwirem nie przeniosły się na nią z "55-ki"
Ankamaty
Ankamaty 21.03.2017, 15:55
Najlepiej jest wstawić znak do 40 i jak cos sie stanie to twoja wina.... a o stanie samochodu juz nie wspomnę....
kierowca
kierowca 21.03.2017, 15:47
faktycznie drogi dojazdowe do Dzierzgonia w opłakanym stanie ale czy te występ Genowefy to nie początek kampanii wyborczej już wie co by zrobiła w gminie w sprawie dróg Ela też wiedziała co zrobi jak zostanie burmistrzem lud uwierzył i co? teraz następna zaczyna występy pod wybory , od takich burmistrzyń uciekajmy daleko!!!!!!!
Obserwator
Obserwator 21.03.2017, 21:10 (odpowiedź do kierowca)
No niektórzy jak rządzili też obiecywali. Obecna burmistrz widać gołym okiem ze stara się A nie tylko gada.
urzędnik
urzędnik 21.03.2017, 21:48 (odpowiedź do Obserwator)
Ty obserwator albo źle obserwujesz albo siebie nie słyszysz bo jest w rzeczywistości odwrotnie więcej gadania niż pracy w godz pracy składanie przez fejsa życzeń znajomym ale petenta nie przyjmie poza określonym terminem bo jest zapracowana yyyyyyyy