Wydanie nr 231/2022, Piątek 19.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Bolesław, Ludwik, Emilia, Sykstus, Juliusz, Jan, Sebald , Julian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skargi, problemy, protest. Trwa budowa S7 - 18.02.2016. Aktualizacja: Oświadczenie Metrostav Polska

Skargi, problemy, protest. Trwa budowa S7 - 18.02.2016. Aktualizacja: Oświadczenie Metrostav Polska fot. Edyta Kozakiewicz
Trwa budowa S7. Mieszkańcy Jazowa, Wiercin, Rakowa, Kmiecina oraz miejscowości wzdłuż budowanej S7 skarżą się na zniszczone drogi, utrudnienia w ruchu i lekceważenie problemów mieszkańców przez drogowców.

Ciężarówki dowożące materiały budowlane blokują swobodny przejazd. Droga w Jazowej jest niszczona, wykonane poszerzenia trzeba odbudować od nowa. W Niedźwiedzicy drogi praktycznie już nie ma. Do incydentów dochodzi też w samym Kmiecinie, gdzie załadowane ciężarówki pomimo zakazu przemieszczają główną drogą przez wieś.

O ile Budimex reaguje na zgłoszenia, to z Metrostavem który bez porozumienia korzysta z lokalnych dróg i stwarza zagrożenie, czego najbardziej obawiają się sami mieszkańcy, trudno się dogadać samorządowcom. Metrostav, który przez trzy lata będzie budować na Żuławach trasę S7 - odcinek Koszwały — Nowy Dwór Gdański, nie chce zgodzić się na propozycje powiatu nowodworskiego, dotyczące wykorzystania lokalnych dróg, jako objazdów na czas inwestycji. Chodzi m.in. o trasę powiatową przez Ostaszewo, na którą w czasie budowy S7,mógłby zostać przeniesiony ruch, ale tylko lekkich pojazdów z odcinka modernizowanej „krajówki".

Jeśli już dziś droga nr 7 jest zablokowana to, czego możemy spodziewać się latem? Kiedy prace ruszą pełną parą? Czy grożą nam 3 lata kłopotów i odcięcie Mierzei? Tego najbardziej obawia się lokalna branża turystyczna. Do tego w Dworku 5 dzień protestują rolnicy, którzy nie otrzymali zapłaty za wywłaszczoną ziemię pod budowę S7.

 

Rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pan Piotr Michalski uspokaja. Mieszkańcy i protestujący rolnicy jednak są innego zdania. 

W materiale wykorzystano mat.archiwalne www.zulawyimierzeja24.pl dot. dojazdu latem na Mierzeję.

22 lutego 2016

Oświadczenie Metrostav Polska

Metrostav a.s. oddział w Polsce odpowiedzialny za realizację kontraktu przebudowy trasy S7 na odcinku Koszwały – Nowy Dwór Gdański informuje, że realizuje kontrakt zgodnie z umową zawartą z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (oddział w Gdańsku) i ujętym w niej zakresie robót.

Jednocześnie informujemy, że lokalne drogi, w tym trasa powiatowa przez Ostaszewo oraz Lubieszewo nie wchodzą w zakres kontraktu. Ustalone zostały już drogi objazdowe, które zapewniają dojazdy do terenu budowy sprzętu oraz materiałów, ale nie obejmują one dróg lokalnych w powiecie nowodworskim nie będących częścią ciągu komunikacyjnego trasy S7. Są one zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać ruchu lokalnego.

Firma Metrostav dokłada wszelkich starań, aby zmiany dla kierowców były jak najmniej dotkliwe zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Radim Čáp, przedstawiciel Metrostav Polska

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
:D
:D 23.02.2016, 00:11
Poproscie o pomoc itd o pomoc padza kilka mandatów chłopaki zmienią trasę :D
amber gold....
amber gold.... 20.02.2016, 21:01
jak zwykle sobota robi wszystko pod publike ale kazdy wie jaki jest......