Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

PODSUMOWANIE SEZONU WSZYSTKICH ROCZNIKÓW POMEZANII MALBORK - 25.06.2015

Nasze drużyny odniosły łącznie aż 70 zwycięstw, 12 razy remisowały i 24 razy schodziły z boiska pokonane. Piłkarze w trykotach Pomezanii trafiali do bramek rywali aż 400 razy, a 171 razy nasi bramkarze byli pokonywani. Wyniki pokazują, że jest progres wśród młodzieży i oby tak dalej.

                                                                         
LIGA JUNIORÓW D2 (2003) – 6. miejsce 14 meczów: 19pkt. 6 zwycięstw, 1 remis, 7 porażek 43-42
Dla większości zawodników Pomezanii był to debiut w ligowych rozgrywkach i mimo iż spora część składu była młodsza bo grali zawodnicy z rocznika 2004 (a nawet był wyjątek i w bramce stanął 10 letni Mateusz Uzarek) to kilka meczów mogło naprawdę się podobać i zapewne te doświadczenie zaowocuje w przyszłym sezonie.
Trenerzy: Krzysztof Leszczyński, Sebastian Ratajczyk
 
LIGA JUNIORÓW D1 (2002) –1.miejsce  16 meczy: 46pkt. 15 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek 82-12
Młodzi piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Leszczyńskiego i Wiesława Mazura zdominowali ligę od początku do końca wyprzedzając 2 w tabeli Rodło Kwidzyn aż o 9 punktów. Zwycięstwo w lidze dało szansę gry w barażach o awans do Pomorskiej Ligi, a to już czekał mistrz Słupskiej grupy, Słupia Kobylnica od której nasza drużyna okazał się minimalnie lepsza i w przyszłym sezonie zagra w najsilniejszej lidze Pomorza.
Trenerzy: Krzysztof Leszczyński, Wiesław Mazur
 
LIGA JUNIORÓW C1 (2000/01) – 1. miejsce 22 mecze: 62pkt. 20 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek 160-31
Pomezania 2000 prowadzona przez Michała Krawczyka i Janusza Górskiego to drużyna która może mieć spory niedosyt, gdyż była zdecydowanie najlepszą drużyną w lidze wygrywając 20 meczy i tylko 2 remisując, a średnia ponad 7 bramek na mecz mówi sama za siebie, jednak z tej ligi żadna drużyna nie awansuje, a chłopcy przechodzą do drużyny juniorów młodszych. Dla drużyny należą się wielkie brawa i liczyć na to, że zachowają dobrą formę w przyszłym sezonie gdzie zagrają w 1 lidze Pomorskiej Juniorów Młodszych.
Trenerzy: Michał Krawczyk, Janusz Górski
 
I POMORSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH – 7. miejsce 24 mecze: 34pkt. 10 zwycięstw, 4 remisy, 10 porażek 39-54
Najstarsza juniorska drużyna Pomezanii która jest bezpośrednim zapleczem drużyny seniorów radziła sobie w najsilniejszej lidze na Pomorzu dobrze, ale ze zmiennym szczęściem o czym świadczą wyniki, ale zapewne pozostał niedosyt bo drużynę na pewno stać było na co najmniej 4 miejsce, ale miejmy nadzieje, że co się odwlecze to nie uciecze i pamiętajmy iż drużyna osłabiła się wiosną, bo zabrakło zawodników którzy zostali wypożyczeni do grającej w Centralnej Lidze Juniorów, Concordii Elbląg. Kilku zawodników którzy skończyli wiek uprawniający ich do gry w juniorach zasili kadrę seniorów w przyszłym sezonie.
Trenerzy: Henryk Pawłowski, Rafał Wojszel i Bogdan Kuleta
 
V LIGA SPORTBAZAR - 3. miejsce 30 meczy, 61pkt. 19 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek 76-32
Niestety nie udało się awansować drużynie seniorów Pomezanii do wyższej ligi, ale ambicji odmówić zawodnikom nie można było, nasza drużyna była słabsza tylko od dwóch drużyn (Rodło Kwidzyn i Gryf Tczew) które biją finansowo Pomezanię na głowę, a mimo to, że w przeciwieństwie do tych klubów graliśmy w 90% wychowankami walczyliśmy o awans do ostatnich kolejek. Niestety pogrzebały nas remisy i porażki z zespołami zdecydowanie słabszymi w tabeli i to było główną bolączką Pomezanii. W przyszłym sezonie cel jest tylko jeden – awans, a warto dodać iż tylko mistrz ligi awansuje do IV ligi.
Trener: Przemysław Marusa
 
Ponadto w Turniejach ligowych organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej Pomezanię reprezentują 4 zespoły, a od nowego sezonu dołączy naborowy rocznik 2009/10 który już ma za sobą pierwsze treningi. Podsumowanie najmłodszych już w krótce.
 
Rocznik 2004 – Sebastian Ratajczyk, Piotr Wilk
Rocznik 2005 – Piotr Wilk, Sebastian Ratajczyk
Rocznik 2006 – Arkadiusz Wesołowski, Piotr Sobieraj
Rocznik 2007/08 – Tomasz Chomicz i Łukasz Konwa
Rocznik 2009/10 – Bogdan Kuleta, Tomasz Czerwiński, Marek Marcinkowski

Podsumowanie nadesłał Paweł Rybarczyk

Krzysztof Wąsowicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.