Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NIEDZIAŁAJĄCE PLATFORMY PRZYSCHODOWE. DWORZEC PKP W MALBORKU WCIĄŻ OGROMNĄ BARIERĄ ARCHITEKTONICZNĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - 03.06.2015

Ponad pół roku temu (18 września 2014 r.) informowaliśmy Państwa o utrudnieniach w poruszaniu się między peronami które związane były z trwającym remontem dworca PKP.

Osoby niepełnosprawne, starsze czy matki z dziećmi by dostać się z jednego peronu na drugi korzystali z pomocy ochrony dworca. Już wtedy zapewniano nas że powstaną tzw. platformy przyschodowe, które umożliwią im samodzielne funkcjonowanie. Wraz z Konsultantem Do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Burmistrzu Miasta Malborka, Michałem Ławryszkiem ponownie zainterweniowaliśmy w tej sprawie, ponieważ poza samym wyglądem dworca PKP który mamy naprawdę piękny nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu stanowi ogromną barierę architektoniczna dla osób niepełnosprawnych, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie i sprawne życie.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pasażerka Kajka
Pasażerka Kajka 17.01.2016, 19:17
Szczerze -- Ktoś kto projektował unowocześnienie dworca w Malborku to się nie popisał . Wielokrotnie wyjeżdżam i przyjeżdżam do Malborka z b.dużym bagażem i co ?? stoję robię słodkie minki do ludzi czy ktoś mi pomoże wnieś i znieś bagaż . Nikt nie pomyślał o jakiejś windzie . Szkoda bo takich ja JA - niezadowolonych klientów jest dużo więcej . A panów na służbie z SOK nie zawsze można spotkać jak w pokazanym wideo . !!!!
pasażerka
pasażerka 19.06.2015, 14:55
dlaczego pracownicy ochrony są zobligowani do pomocy osobom niepełnosprawnym?,raczej mają inne zadania wynikające z charakteru pełnienia służby.Osobiście chciałabym czuć się bezpiecznie przychodząc w rejon dworca i wiedzieć ,ze są odpowiednie osoby ,które mi to zapewnią/profesjonalna służba ochrony/,a kolej niech zatrudni lub wyznaczy ze swoich zasobów odpowiedzialne,przeszkolone osoby do pomocy osobom niepełnosprawnym,pieniądze z Unii przecież za tym "idą" -czyż nie ?
krzyżak
krzyżak 18.06.2015, 19:14
pasażer oraz podróżnik w komentarzu ma 1000000.....% racji, zapewne niejednokrotnie wózek z osobą niepełnosprawną przewyższa dopuszczalny ciężar jaki może przenosić osoba zgodnie z przepisami bhp no i co z ubezpieczeniem zarówno osoby niepełnosprawnej jak i pracownika ochrony na wypadek gdyby przenosząc doszło do nieszczęsliwego zdarzenia /np. mokre schody po deszczu,lub śnieg,gdzie bardzo łatwo na tych pięknych kafelkach o poślizg/.Oczywiście nastąpi spychologia,a osoby odpowiedzialnej nie będzie!!!!!!!!!!!
tielt
tielt 14.06.2015, 23:39
Platformy na perony to jedno wielkie nieporozumienie. Schody na peron II są tak wąskie, że w rządku mieszczą się max. 3 osoby. Jeśli ww. platformy zaczną działać, to oby nie doszło tam do tragedii, skoro zejścia z peronów (zwłaszcza II) potrafią korkować się za każdym razem, kiedy przyjedzie pociąg z Trójmiasta. Żałosne!
pasażer
pasażer 10.06.2015, 14:23
Nie wierzę własnym oczom, w to co widzę. Tak przenosi się w Malborku osobę niepełnosprawną na wózku? W XXI wieku w mieście turystycznym? Dobrze, że wszystko udało się i bezpiecznie przenieśli Pana na peron. Ale co byłoby gdyby nie daj Boże Pan z Ochrony Kolei potknął się albo coś strzyknęłoby mu niespodziewanie w kręgosłupie. Nieszczęście gotowe ! Kto byłby winny? Kto wypłaciłby odszkodowanie? Ciekawe jak wtedy zadziałałyby procedury !
Malborzyk
Malborzyk 09.06.2015, 11:24
W treści tego typu artykułów, w miarę możliwości, powinniście zamieszczać informacje na temat podmiotu odpowiedzialnego za funkcjonowanie obiektu,tudzież elementu architektury.Dałoby to możliwość internautom, osobom zainteresowanym jakąkolwiek szanse na interwencję we własnym zakresie ( maile z pytaniami , ponaglenia itp.)
cit
cit 08.06.2015, 21:26
Zdjęcie numer 1 - mistrzu paskowania pod prąd na rondzie :)
A w temacie dworca i całej kolejowej "modernizacji"...
Reprezentacyjne pomieszczenia dworca wciąż świecą pustkami, pewnie nie za darmo. Wiadukt pod torami, nic się nie dzieje, ale oznakowanie nadal sterczy na ulicach wokoło itd....
podróżnik
podróżnik 08.06.2015, 17:07
Ostatnio miałem przyjemność podróżować do Krakowa. Tam są windy. Przejście z peronu na parking osobie niepełnosprawnej zajęło 2 minuty, dlaczego w Malborku tak nie można ? Jaki smutny widok jest na zdjęciach zamieszczonych pod tym artykułem. Osoba na wózku sprowadzana ręcznie po schodach.
A co będzie gdy osoba na wózku będzie większej wagi i wózek cięższy?
rybałt
rybałt 08.06.2015, 16:07
Moim zdaniem można byłoby zamontować windy i konserwator zabytków nie powinien przeszkadzać. Budki na peronach można przecież urządzić w "zabytkowym" stylu, a pod ziemią nie widać. Platformy nie rozwiązują problemu.
niepełnosprawny
niepełnosprawny 08.06.2015, 15:38
Miesiąc temu w Wiedniu na konkursie Eurowizji 2015 specjalnie dla naszej Reprezentantki Moniki Kuszyńskiej, która porusza się na wózku, zamontowano platformę, aby mogła wjechać na scenę. Potrzebowano na to kilku godzin, a w Malborku żeby móc korzystać z zamontowanych już platform potrzeba miesięcy, bo jakieś procedury trzeba przejść. Jest to żenujące !