Wydanie nr 108/2026, Sobota 18.04.2026
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak przygotować się na sytuacje kryzysowe? Spotkanie o bezpieczeństwie w Kraśniewie.

Jak przygotować się na sytuacje kryzysowe? Spotkanie o bezpieczeństwie… fot. Gminne Centrum Kultury
Mieszkańcy Gminy Malbork wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest „Pudełko Życia”, jak je przygotować oraz co powinien zawierać plecak ewakuacyjny.

W świetlicy wiejskiej w Kraśniewie odbyło się kolejne spotkanie informacyjne z cyklu poświęconego bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminę Malbork i miało na celu zwiększenie świadomości w zakresie postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym jest tzw. „Pudełko Życia” oraz jak prawidłowo je przygotować. To specjalny zestaw zawierający najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy chorobach przewlekłych. Dokumenty umieszcza się w charakterystycznym pudełku przechowywanym w lodówce, dzięki czemu w razie nagłego wypadku ratownicy medyczni mogą szybko uzyskać kluczowe informacje o pacjencie.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał własne „Pudełko Życia” wraz z instrukcją jego wypełnienia. Podczas wydarzenia omówiono również zasady przygotowania plecaka ewakuacyjnego. Mieszkańcy dowiedzieli się, jakie rzeczy powinny się w nim znaleźć oraz dlaczego jego posiadanie może być niezwykle ważne w sytuacjach kryzysowych, takich jak ewakuacja czy nagłe zagrożenie.

Organizatorzy podkreślają, że tego typu spotkania mają przede wszystkim charakter edukacyjny i profilaktyczny. Ich celem jest przygotowanie mieszkańców do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Gmina Malbork zaprasza na kolejne spotkania z tego cyklu. Odbędą się one w środę, 11 marca. O godzinie 16:00 zaplanowano spotkanie w świetlicy wiejskiej w Szawałdzie, natomiast o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału oraz przekazywania informacji osobom, dla których taka wiedza może okazać się szczególnie przydatna.

 

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.