Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Każdy ma talent! - za nami IV Międzywojewódzki Konkurs Talentów. Wideo i zdjęcia

Malbork. Każdy ma talent! - za nami IV Międzywojewódzki Konkurs Talentów.… fot. TvRegionalna24.pl/na zdjęciu trupa cyrkowa z "Uśnickiego lasu"
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku po raz czwarty zorganizował Międzywojewódzki Konkurs Talentów „Odkrywamy talenty”. W wydarzeniu udział wzięli podopieczni z placówek szkolnictwa specjalnego z 10. miast.

W czwartek, 6 czerwca na sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku swoje niezwykłe talenty zaprezentowali podopieczni z placówek z Malborka, Uśnic, Iławy, Elbląga, Gdyni, Żukowa, Wejherowa, Kołozębia, Kwidzyna i Tczewa.

Organizatorki konkursu – Lucyna Banaszewska i Katarzyna Chrobak podkreślają, że głównym celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie ukrytych zdolności osób niepełnosprawnych, tworzenia warunków do ich kreatywnego wyrażania oraz promowania talentów na szerszą skalę. Tego rodzaju inicjatywy mogą nie tylko pomóc osobom niepełnosprawnym w rozwinięciu ich umiejętności artystycznych, ale także promować świadomość społeczną na temat różnorodności i równych szans dla wszystkich. Poprzez prezentowanie talentów osób niepełnosprawnych szerokiej grupie publiczności takie wytwórnie pomagają zmienić społeczne postrzeganie niepełnosprawności i obalać powszechnie panujące stereotypy.

Każdy z uczestników za podzielenie się swoim talentem podczas konkursu został nagrodzony gromkimi brawami, medalami i dyplomami, które wręczali m.in. dyrektorka SOSW w Malborku Małgorzata Bychawska i wicestarosta malborski Dariusz Rowiński.

Jury w składzie: Maria Seibert, Ewa Heller i Paweł Tercjak wyłoniło laureatów konkursu.

W kategorii wokalnej pierwsze miejsce zajęła Natalia Lewandowska z SOSW nr 1 w Gdyni. Na drugim znalazł się Miłosz Gdula z SOSW Uśnice, a trzecie przyznano zespołowi „Ekipa z Jeepa” z SOSW w Kołozębiu.

W kategorii wokalno - instrumentalnej pierwsze miejsce przypadło Jackowi Mazanowskiemu z SORW w Malborku. Na drugim miejscu znalazł się zespół „Samer band” z ZPS w Tczewie, a trzecim – zespół „Pozytywka” z SOSW w Żukowie.

W kategorii osobliwy talent najlepszy okazał się duet instrumentalny Krzysztof Gorzycki i Norwid Uchman z SOSW nr 1 w Gdyni. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Błękitne motyle” z OSW nr 2 w Wejherowie, a trzecie – trupie cyrkowej z „Uśnickiego lasu” z SOSW w Uśnicach.

Nagrodę publiczności otrzymała trupa cyrkowa z „Uśnickiego lasu”.

Wyróżnienia trafiły do: grupy przedszkolnej z SORW w Malborku, Jaro z SPDP w Kwidzynie, Maksymiliana Jędrychowskiego i kolegów z ZPSW w Iławie oraz zespołu „HIT 21” z SOSW nr 1 w Elblągu.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, sponsorów oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.