Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przewodnik po materacach 90 × 200: komfort snu seniora z nutą luksusu

Przewodnik po materacach 90 × 200: komfort snu seniora z nutą luksusu fot. Przewodnik po materacach 90 × 200: komfort snu seniora z nutą luksusu
Czy wiesz, że wiele osób starszych cierpi na zaburzenia snu? Najczęstsze objawy to problemy z zaśnięciem oraz wybudzanie się w ciągu nocy. Na szczęście można je złagodzić albo całkowicie wyeliminować, wybierając odpowiedni materac. Dowiedz się, jaki produkt doceni senior.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca dla seniora jest ważny?

Od wielu lat w społeczeństwie pokutuje mit, że osoby starsze potrzebują mniej snu. Nie jest to prawdą. W rzeczywistości wraz z wiekiem pojawiają się zaburzenia snu, które skutkują obniżeniem koncentracji w dzień i mogą stać się przyczyną chorób neurodegeneracyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić seniorom właściwe warunki do nocnego odpoczynku. Priorytetem jest oczywiście właściwy materac.

Materac 90 × 200 cm – optymalny wybór dla osoby starszej

Osoby w podeszłym wieku zwykle śpią na łóżkach pojedynczych, a to sprawia, że optymalnym wyborem jest dla nich materac do łóżka 90 × 200 cm. Innym popularnym rozwiązaniem jest łóżko małżeńskie z podwójnym stelażem przeznaczonym do montażu dwóch osobnych materacy. Tego typu rozwiązania eliminują problem wybudzania się w nocy, spowodowany poruszaniem się partnera podczas snu.

Oprócz wymiarów najistotniejszą kwestią jest typ podłoża. Nie ma znaczenia, czy kupuje się materac 90 × 200 dla dziecka, czy dla seniora – jego konstrukcja musi zapewniać komfort i być dopasowana do potrzeb użytkownika. Osoby w podeszłym wieku śpią o wiele spokojniej, nie zmieniają często ułożenia ciała, przez co nie potrzebują bardzo szerokiego łóżka, ale potrzebują podłoża, które dobrze podpiera sylwetkę.

Materac 90 × 200 cm dla seniora – jakie powinien mieć wypełnienie?

Wiesz już jaki wymiar materaca dla seniora sprawdzi się najlepiej. Czas więc przyjrzeć się wypełnieniom. Do wyboru masz komfortowe materace 90 × 200 cm sprężynowe, lateksowe czy piankowe, a także modele hybrydowe. Jak wybrać najbardziej odpowiedni model?

Największą popularnością od wielu lat cieszą się materace sprężynowe. Podpowiadamy jednak, że te produkowane obecnie znacząco różnią się od produktów bonellowych. Pojedyncze sprężyny są umieszczone w osobnych kieszeniach, co sprawia, że materac zapewnia optymalne podparcie dla wszystkich punktów ciała i korzystnie wpływa na kondycję układu kostno-mięśniowego.

Nowoczesną alternatywą dla modeli sprężynowych są materace piankowe 90 × 200 cm. Mogą być wykonane z pianki poliuretanowej albo termoelastycznej. Te drugie – z uwagi na wyjątkowe właściwości materiału wykonania – są produktami klasy Premium. Pianka cechuje się tzw. pamięcią kształtu. Reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę i optymalnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, dając uczucie otulenia oraz zapobiegając zastojom krwi. Doskonale spisuje się nawet w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Na uwagę zasługują też materace z lateksem. Ich atutem jest nie tylko wysoka sprężystość i wytrzymałość, ale także odporność na kurz i roztocza. W ten sposób doskonale sprawdzą się dla osób, które borykają się z alergią. Dodajmy, że lateks zwykle występuje w połączeniu z pianką lub filcem kokosowym.

Materac 90 × 200 cm, który zadba o właściwą temperaturę ciała

Na tym jednak nie koniec, ponieważ nowoczesne materace 90 × 200 cm pomagają zadbać o właściwą temperaturę podczas snu. Innowacyjna pianka Viscool ma zdolność do pochłaniania nadmiaru ciepła i regulowania temperatury ciała. Wiele z tego typu materaców ma pokrowce o właściwościach antybakteryjnych, które można prać w pralce, a to przekłada się na większą higieniczność.

Wraz z upływem lat organizm wolniej się regeneruje i potrzebuje więcej czasu na odpoczynek. Dodajmy – dobry odpoczynek umożliwiający nabranie energii do działania i wspierający zdrowie. Wygodny materac jest niezbędny – pozwala wyspać się i rano obudzić się w doskonałym nastroju.

Przewodnik po materacach 90 × 200: komfort snu seniora z nutą luksusu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.