Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Szkolna Konferencja Europejska w Technikum nr 3 – podsumowanie dwudziestolecia wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Wideo i zdjęcia

Malbork. Szkolna Konferencja Europejska w Technikum nr 3 – podsumowanie… fot. TvRegionalna24.pl
Od wielu lat Technikum nr 3 w Malborku, jako jedyna szkoła w naszym powiecie, realizuje z powodzeniem program EPAS - Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, placówka zorganizowała Szkolną Konferencję Europejską podsumowującą nie tylko naszą obecność w Unii, ale również osiągnięcia szkoły w ramach programu EPAS.

W piątek, 24 maja Starsi i Młodsi Ambasadorzy programu EPAS – Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego – członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego z Technikum nr 3 w Malborku, zorganizowali Szkolną Konferencję Europejską z okazji obchodów 20-lecia wstąpienie Polski do Unii Europejskiej.

Szkoła jako jedyna w powiecie malborskim realizuje program EPAS, który ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji europejskiej dzięki udostępnieniu jej wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności o Parlamencie Europejskim. Program obejmuje nie tylko przekazywanie wiedzy o faktach dotyczących Unii Europejskiej, lecz także umożliwia zdobycie doświadczenia, czym jest obywatelstwo europejskie. Celem programu jest upewnienie się, że młodzi ludzie mają świadomość swoich możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz rozumieją znaczenie głosowania w wyborach europejskich.

Dodatkowo Technikum nr 3 bierze udział w programie ERASMUS+. Podczas konferencji podsumowała dotychczasowe działania szkolne, wyjazdy stażowe, innowacje pedagogiczne i lekcje europejskie. A w ciągu wszystkich lat było tego naprawdę dużo. Zrealizowano 15. różnych projektów, 425. uczniów uczestniczyło w 343. czterotygodniowych stażach zagranicznych – m.in. w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech, odbyły się 82. szkolenia kadry.

Warto w tym miejscu podkreślić, że udział szkoły w projektach mobilności zawodowej to same korzyści, bowiem łącznie szkoła pozyskała na te cele blisko 5 mln zł. Dodajmy, że wyjazd uczniów na staże jest w 100% bezpłatny, ponieważ wszystkie koszty finansowane są ze środków projektu. Uczestnicy dodatkowo otrzymują kieszonkowe na wydatki podczas wyjazdu. Dla wielu z nich jest to pierwsza zagraniczna podróż samolotem...

Przypomnijmy, że Starszymi Ambasadorami programu są: Iwona Krauze, Agnieszka Jeromin oraz dyrektor szkoły Jan Stawicki.

Podczas konferencji rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy europejskie pt. „Podróże po krajach Unii Europejskiej” oraz „Moje miejsce przed i po wstąpieniu do Unii Europejskiej”. Laureatom wręczone zostały nagrody.

Zwieńczeniem dzisiejszej konferencji była degustacja potraw europejskich, przygotowanych przez uczniów Technikum nr 3 kształcących się na kierunkach gastronomicznych.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: wicestarosta malborski Dariusz Rowiński, Sylwia Grabowska z wydziału promocji w Starostwie Powiatowym, doradca zawodowy Mateusz Konieczny oraz Młodsi Ambasadorzy programu EPAS z II LO w Gdyni.

Więcej szczegółów opowie dyrektor szkoły Jan Stawicki.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

Zdjęcia: tvRegionalna24.pl, Technikum nr 3 w Malborku


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.