Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu - postęp prac maj 2024. Wideo

Rewitalizacja kąpieliska miejskiego w Elblągu - postęp prac maj 2024.… fot. TvRegionalna24.pl
W Elblągu do końca sezonu 2012 r. funkcjonował jeden z największych oraz najstarszych w Europie odkrytych basenów. Przez dziesiątki lat był miejscem wypoczynku nie tylko elblążan, ale także okolicznych mieszkańców. W październiku 2023 r. ruszyły prace rewitalizacyjne miejskiego kąpieliska, które planowo ma zostać otwarte w czerwcu przyszłego roku. A na jakim etapie są obecnie prowadzone prace?

W ramach prac rewitalizacyjnych zbudowana zostanie niecka rekreacyjna z atrakcjami basenowymi, strefa torów pływackich oraz rwąca rzeka o głębokości od 1,2 – 1,8 m, a także brodzik dla najmłodszych dzieci z wodnym placem zabaw o głębokości 0-30 cm, zespół zjeżdżalni wodnych (Turbo, Kamikaze, Rodzinna, Anakonda, Pontonowa). Dodatkowo na terenie obiektu powstanie zespół boisk rekreacyjnych o powierzchni 1083 m², w którym znajdziemy m. in. boisko do piłki plażowej czy też do kometki, plac zabaw dla dzieci, trawiastą strefę wypoczynkową, zaplecze sanitarne, a także strefę food track. Istniejący przy Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym Dolinka parking będzie rozbudowany, a nowy obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Basen zasilany będzie wodą z wodociągów. Kiedyś zasilany był z rzeki Kumiela. Prawdopodobnie otwarty dla mieszkańców będzie już w czerwcu 2025 r.

Koszt inwestycji przy ul. Spacerowej to prawie 90,5 mln zł. Samorząd elbląski otrzymał na ten cel 65 mln zł z rządowego dofinansowania.

 

Zobacz, na jakim etapie jest postęp prac maj 2024.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.