Wydanie nr 105/2024, Niedziela 14.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Walerian, Tyburcja, Tyburcy, Maria, Tyburcjusz, Julianna, Myślimir, Trofim, Ardalion, Krzysztof, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Miłoradz. Za nami Żuławski Piknik Wielkanocny. Wideo i zdjęcia

Miłoradz. Za nami Żuławski Piknik Wielkanocny. Wideo i zdjęcia fot. TvRegionalna24.pl
Mimo deszczowej aury, wielu mieszkańców zdecydowało się wziąć udział w Żuławskim Pikniku Wielkanocnym w Miłoradzu. Jak zawsze było pyszne jedzonko, widowiskowe występy artystyczne i paczki ze słodyczami od wielkanocnego zająca.

W sobotę, 23 marca na terenie rekreacyjnym w Miłoradzu na uczestników Żuławskiego Pikniku Wielkanocnego czekało wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich malowanie największej w powiecie malborskim pisanki, warsztaty tworzenia palm wielkanocnych i wspólne zdjęcie z zającem wielkanocnym w ogromnej kuli wypełnionej bańkami mydlanymi.

Nie zabrakło stoisk promujących lokalne produkty kulinarne, a także degustacji przysmaków świątecznych – zupy chrzanowej oraz bigosu z białą kiełbasą i czarnym czosnkiem.

Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku w pełnym folkloru i akcentów regionalnych wydaniu ludowym.

Najmłodszych uczestników wydarzenia odwiedził wielkanocny zając, który obdarował ich świątecznymi paczkami pełnymi słodkości.

Podczas tego wydarzenia nastąpiło oficjalne „odpalenie” internetu światłowodowego w Miłoradzu. Inwestycję prowadzi firma Malborskie Światłowody Sp. z o.o. Mieszkańcy w biurze firmy, które znajduje się w Malborku przy ul. Kościuszki 24, mogą już podpisywać umowy na dostęp do szerokopasmowego internetu. (zamów światłowód przez internet https://malborskieswiatlowody.pl/ )


Żuławski Piknik Wielkanocny został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki projektowi realizowanemu z Żuławską Lokalną Grupą Działania.


Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia!

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rtv
rtv 02.04.2024, 12:21
Zawsze mnie bawi jak w mniejszych miejscowościach (np.Nowy Staw) potrzebny jest aż Dyrektor do kierowania Domem Kultury czy biblioteką. Ale w MIłoradz-u to chyba przesada.Chyba że na zasadzie" kolega koledze pomoże" - czyli większa kasa dla kolegi. Ręka rękę myje.Wybory idą- uważajcie na kogo głosujecie.