Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zostań jednym z nas – zachęcali policjanci podczas kwalifikacji wojskowej.

  • Wydanie nr 115/2024
  • 29 lutego 2024, 10:22
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Zostań jednym z nas – zachęcali policjanci podczas kwalifikacji… fot. KPP Malbork
W powiecie malborskim trwa kwalifikacja wojskowa, która odbywa się w Starostwie Powiatowym. Kwalifikacja wojskowa to również doskonała okazja do spotkań młodych ludzi z policjantami. W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczył także Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Dariusz Zeler, który wraz z policjantami podległej mu jednostki zachęcał do wstąpienia w szeregi Policji.

Powiatowa Komisja Lekarska ocenia zdolność do służby wojskowej mieszkańców powiatu malborskiego. Około 430 młodych mieszkańców staje w tym roku do kwalifikacji wojskowej, której celem jest ustalenie zdolności do pełnienia służby wojskowej.

- „Zostań jednym z nas - to hasło usłyszały osoby, które stawiły się na kwalifikację wojskową w Starostwie Powiatowym w Malborku. Malborscy mundurowi w trakcie spotkania zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariusze omówili proces rekrutacji, przedstawili wymogi formalne obowiązujące kandydatów oraz opowiadali o zaletach służby w Policji” – wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku.

Malborscy policjanci zapraszają wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w formacji mundurowej, pomagającej ludziom i stojącej na straży bezpieczeństwa. Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć do służby na 2024 rok: 4 marca, 24 kwietnia, 8 lipca, 9 września, 30 października i 30 grudnia.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do pomorskiej Policji znajdują się na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.