Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Na ratunek pomorskich zabytków – będzie kolejny remont Bramy Mariackiej. Zobacz wideo z drona – 28.02.2024

Malbork. Na ratunek pomorskich zabytków – będzie kolejny remont Bramy… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Ponad 2,9 mln zł z budżetu województwa pomorskiego przeznaczonych zostanie na ratowanie 23 pomorskich zabytków. Dzięki temu wsparciu przeprowadzony zostanie również kolejny etap remontu Bramy Mariackiej w Malborku.

Podczas ostatniej sesji radni województwa pomorskiego podjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji w wysokości 2,9 mln zł na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych, które poprawią stan zachowania cennych zabytków z naszego regionu oraz zapobiegną ich dalszemu niszczeniu.

Wśród projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zarząd Województwa Pomorskiego, po raz kolejny znalazła się Brama Mariacka w Malborku, której właścicielami są: Katarzyna Król, Robert Król, Małgorzata Marczewska i Krzysztof Marczewski.

Dzięki pozyskanej dotacji w wysokości 136 066,00 zł kontynuowane będą prace konserwatorskie i restauratorskie ściany północnej (bez stolarki okiennej). To kolejne dofinansowanie, jakie udało się właścicielom otrzymać na ratowanie tego XIV - wiecznego zabytku, który od 1948 r. widnieje w rejestrze zabytków. W ubiegłym roku przeprowadzono prace konserwatorskie i restauracyjne na ścianie zachodniej (dotacja w wysokości 121 030,00 zł), a parę lat wcześniej wyremontowano dach oraz poprawiono i wyremontowano schody.

Zobacz wideo z drona TvMalbork – 28.02.2024

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
otv
otv 28.02.2024, 14:38
Prywatna własność i dotacja? A ile na remont przeznaczyli ze swoich środków do tej pory? Nie ma to jak załatwiać swoje interesy będą pokornym radnym/bezradnym.Idą wybory-pamiętajcie kogo wybieracie.