Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruszyła modernizacja Staromiejskiego Ratusza w Malborku. Zobacz wideo z drona - 27.02.2024

Ruszyła modernizacja Staromiejskiego Ratusza w Malborku. Zobacz wideo… fot. Ruszyła modernizacja Staromiejskiego Ratusza w Malborku. Zobacz wideo z drona - 27.02.2024
Malborski magistrat podpisał umowę na przeprowadzenie prac remontowych Staromiejskiego Ratusza. Firma, która wygrała przetarg, ma pół roku na wykonanie I etapu modernizacji średniowiecznego zabytku.

W drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Miasto Malbork otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 233 800,00 zł na I etap modernizacji średniowiecznego zabytku – budynku Ratusza Miejskiego, wpisanego do rejestru zabytków 6 sierpnia 1962 r.

Pierwszy etap modernizacji przewiduje wymianę pokrycia dachowego i obróbek blacharskich, remont pomieszczeń w części poddasza budynku wraz z remontem izolacji dachowych. Elementem uzupełniającym dla zadania będzie przywrócenie historycznej funkcji i wyglądu fontanny znajdującej się przed budynkiem Ratusza Staromiejskiego, poprzez wprowadzenie postumentu z figury kusznika oraz dostosowanie istniejących instalacji wodno-kanalizacyjnych.

W drodze przetargu wyłoniono firmę, która przeprowadzi ten etap modernizacji. W malborskim magistracie podpisano już stosowną umowę. Prace wykona Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane i Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski, Rafał Socha Spółka Jawna z Malborka za 2 944 620 00 zł. Prace potrwają sześć miesięcy.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.