Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22 i 55. Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

DK22 i 55. Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. fot. TvRegionalna24.pl
Od dłuższego czasu wzdłuż drogi krajowej 22 i 55 można zaobserwować prace przy przejściach dla pieszych związanych z ich doświetleniem. Ma to związek z Programem Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na wielu drogach krajowych i węzłach powstały dedykowane oświetlenia przejść dla pieszych doświetlające sylwetkę, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury. W województwie pomorskim w wielu miejscach prace jeszcze trwają. M. in. na drodze krajowej 55 w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury zrealizowanych zostanie 99. zadań – od Rychnów Żuławskich, przez Malbork, Sztum i Kwidzyn do Gardei.

W województwie pomorskim zaplanowane są również realizacje kolejnych zadań w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Wybudowanych ma być ponad 12 km ścieżek pieszo-rowerowych, w tym ponad 7 km na odcinku Malbork - Sztum.

- „Obecnie planowana jest inwestycja pn. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż DK 55 na odcinku Malbork – Sztum. Jej długość to 7,770 km, szerokość 3 m wraz z odwodnieniem. Ścieżka będzie oddalona od drogi i zlokalizowana będzie po jej lewej stronie. W ramach zadania powstanie również doświetlenie dedykowane na 4 przejściach dla pieszych zlokalizowanych w ciągu głównym drogi krajowej nr 55 oraz 5 stref przejściowych” – informuje Mateusz Brożyna z GDDKiA w Gdańsku. - Dokumentacja projektowa jest obecnie w końcowej fazie uzgodnień. Kosztorys będzie po zakończeniu dokumentacji. Wykonawca zostanie wyłoniony w przetargu. Inwestycja planowana jest na lata 2026-2027”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gdm
gdm 28.02.2024, 13:30
Pomiarowy odcinek prędkości przydałby się w granicach administracyjnych miasta (głównie na DK22)
I udrożnienie zjazdu z mostu w stronę Kałdowa bo blokują pas na Tczew.
O Zjeździe od strony Piasków do Leclerk-a nie wspomnę. To też dla bezpieczeństwa.