Wydanie nr 106/2024, Poniedziałek 15.04.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stefano Terrazzino i Tomasz Karolak gwiazdami wiosennych imprez w gminie Miłoradz.

Stefano Terrazzino i Tomasz Karolak gwiazdami wiosennych imprez w gminie… fot. FB Stefano Terrazino/FB Tomasz Karolak
Stefano Terrazzino i Tomasz Karolak będą gwiazdami wydarzeń kulturalnych, które gmina Miłoradz zorganizuje dla mieszkańców w marcu i kwietniu. Dwie z imprez odbędą się dzięki pozyskaniu dotacji unijnej przez Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 2 marca. Będzie nosiło nazwę „Żuławskie dziewczyny smakują najlepiej” i jest skierowane do pań z gminy Miłoradz, ale mile widziane będą też mieszkanki z całego powiatu malborskiego.

- „Będzie to pełna słońca podróż z włoską muzyką, o co zadba popularny aktor, tancerz, choreograf i wokalista Stefano Terrazzino” - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. - „Oczywiście przygotowujemy też inne atrakcje. Odbędzie się pokaz kulinarny z degustacją, będzie symboliczna lampka szampana, a po koncercie wielka degustacja żuławskich dań, promująca lokalne i regionalne produkty. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Gorąco zapraszam na nie panie z gminy Miłoradz, mile będą widziane również panie z całego powiatu malborskiego”.

Kolejną propozycją na spędzenie wolnego czasu w miłej atmosferze będzie „Żuławski Piknik Wielkanocny”, podczas, którego na mieszkańców powiatu czekać będą pokazy, degustacje, warsztaty tworzenia palm wielkanocnych oraz występy ludowe utrzymane w klimacie świąt Wielkiej Nocy.

-Podczas wielkanocnego pikniku dzieci będą mogły również wykonywać pisanki, dowiedzieć się więcej na temat zwyczajów i regionalnych tradycji wielkanocnych. Nie zabraknie także wizyty zająca wielkanocnego z paczkami dla dzieci. To wszystko jeszcze w marcu w gminie Miłoradz” - zachęca Marcin Szesza. - „Co ważne, organizacja tych wydarzeń nie będzie obciążać budżetu gminy, ponieważ zostanie sfinansowana ze środków unijnych, pozyskanych przez Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław, działające przy GOKiS. Wnioski o dofinansowanie zostały pozytywnie rozpatrzone i skierowane do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego”.

Na realizację wszystkich zadań pozyskano 85 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Na kwiecień zaplanowano w Miłoradzu kolejne wydarzenie. Odbędzie się gala rozdania nagród „Dorota”, które są przyznawane cyklicznie osobom oraz organizacjom, które w bezinteresowny sposób przyczyniają się do rozwoju gminy i działają na rzecz mieszkańców.

- „Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Tomasz Karolak, który wystąpi wraz z towarzyszącymi muzykami. O szczegółach poszczególnych wydarzeń będziemy jeszcze informowali, ale już dziś pragnę zaprosić wszystkich do udziału w przygotowywanych imprezach” - mówi Marcin Szesza.

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.