Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komunikat Burmistrza Nowego Stawu w sprawie funkcjonowania aptek.

Burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach wydał komunikat dotyczący funkcjonowania aptek na terenie Nowego Stawu.

Burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach wydał komunikat dotyczący funkcjonowania aptek na terenie Nowego Stawu.

- „Szanowni Mieszkańcy,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że apteki działają na podstawie zezwoleń, które wydawane są przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Oznacza to, że zmiana, cofnięcie czy wygaszenie zezwolenia również należy do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Jak mogą Państwo zauważyć, Gmina, której jestem reprezentantem, w tej procedurze nie jest stroną, a tym samym nie ma jakichkolwiek kompetencji czy uprawnień, które mogłyby mieć wpływ na działalność aptek. Dodam, że ilość zezwoleń obowiązujących na danym terenie jest ściśle określona, uzależniona od ilości mieszkańców w danej Gminie. Na teren Gminy Nowy Staw ilość przypisanych i zajętych zezwoleń wynosi 2.

Z uwagi na docierające do mnie liczne i bardzo niepokojące zgłoszenia i sygnały dotyczące nieprawidłowości w zakresie funkcjonowania aptek na terenie Nowego Stawu chciałbym przekazać Państwu, że ta sytuacja jest mi doskonale znana. Pomimo bardzo ograniczonych możliwości, jako gospodarz Gminy, czując ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo, w tym bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, od dłuższego czasu podejmuję działania, które mają przywrócić w naszej Gminie prawidłowo funkcjonującą aptekę.

Moje działania toczą się dwutorowo. Z jednej strony są to działania zmierzające do pozyskania uprawnionego podmiotu, który mógłby na terenie Nowego Stawu otworzyć aptekę i tutaj, mam nadzieję jesteśmy blisko finalizacji.

Z drugiej strony jestem w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektorem Farmaceutycznym, w sprawie przyspieszenia procesu wygaszenia aktualnie zajętych zezwoleń, tak aby nowy przedsiębiorca mógł jak najszybciej wejść na rynek.

Chciałbym zapewnić, że bardzo poważnie traktuję każdy sygnał, każde zgłoszenie Państwa w tej sprawie, że w rozmowach z Wojewódzkim Inspektorem Farmaceutycznym jednoznacznie wskazuję na zagrożenia oraz utrudnienia jakie niesie za sobą brak odpowiedniego zabezpieczenia w leki mieszkańców ponad siedmiotysięcznej Gminy.

W przyszłym tygodniu jestem umówiony na kolejne spotkanie z Wojewódzkim Inspektorem Farmaceutycznym. O wynikach rozmów poinformuję”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.