Wydanie nr 139/2024, Sobota 18.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ksiądz Janusz Urbańczyk arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe.

Ksiądz Janusz Urbańczyk arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. fot. Źródło: vaticannews
Pochodzący z Gminy Stare Pole ksiądz Janusz Urbańczyk został nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. Papież Franciszek mianował go także arcybiskupem tytularnym Voli.

Ksiądz Janusz Urbańczyk mianowany został arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. Przed nominacją był stałym przedstawicielem Stolicy Apostolskiej przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu.

- „Wójt Marek Szczypior, w imieniu mieszkańców, jak i swoim własnym przekazał na ręce ks. Janusza Urbańczyka życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz pełni sił ducha i ciała, tak potrzebnych do owocnego pełnienia posługi dla dobra Kościoła i bliźnich” – informuje Gmina Stare Pole.


Ksiądz Janusz Urbańczyk pochodzi z diecezji elbląskiej. Urodził się w 1967 r. w Kraszewie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1992 r. Ukończył studia z zakresu prawa kanonicznego. Do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej wstąpił w 1997 r. Pracował w przedstawicielstwach papieskich w Boliwii, Słowacji, Nowej Zelandii, Kenii i przy ONZ w Nowym Jorku. W 2015 r. został mianowany stałym przedstawicielem Stolicy Apostolskiej przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) oraz przy Komisji Przygotowawczej Organizacji Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych (CTBTO), a także stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Rozwoju Przemysłowego ONZ (UNIDO) oraz przy Biurze ONZ w Wiedniu.

 

Źródło: vaticannews

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.