Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Morsy na plaży w Stegnie – styczniowa kąpiel w Bałtyku.

Morsy na plaży w Stegnie – styczniowa kąpiel w Bałtyku. fot. TvRegionalna24.pl
Miłośnicy zimnych kąpieli z naszego regionu spotkali się na plaży w Stegnie, by wspólnie świętować Objawienie Pańskie. Wielu „morsów” przebranych było stosownie do okazji – jako królowe i królowie.

W zdrowym ciele zdrowy duch! W sobotę, 6 stycznia na plaży w Stegnie spotkali się uczestnicy organizacji promujących zimne kąpiele, wśród nich morsy z Malborka, Elbląga i Sztumu. Przy okazji uczcili Święto Trzech Króli.

Mimo panującego mrozu, na twarzach większości z nich gościły uśmiechy i towarzyszyły okrzyki radości. Coraz częściej można zaobserwować, że do zimnej wody wchodzą coraz młodsze pokolenia, które idą w ślady swoich rodziców i dziadków i od najmłodszych lat się hartują.

Jak podkreślają wszystkie Morsy, przed taką kąpielą należy się solidnie rozgrzać, a w wodzie nie należy przebywać zbyt długo.

- „Tak naprawdę chodzi o to, żeby nasz „zszokowany” organizm przyspieszył krążenie i wypuścił do naszego krwiobiegu wszelkiego rodzaju hormony, które mając za zadanie pobudzić nas do rozgrzania, wpływają przy okazji pozytywnie na nasze samopoczucie” – podkreślają miłośnicy zimnych kąpieli. - „Po prawidłowym „morsowaniu” wychodzimy z wody uśmiechnięci, a krew w naszych żyłach odmładza nas o przynajmniej kilka lat. Każdy, kto tylko może, powinien spróbować, jednak polecamy ostrożność i kąpiele z bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami”.

Zapraszamy do krótkiej relacji z sobotniej kąpieli naszych Morsów.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.