Wydanie nr 339/2023, Wtorek 5.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

  • Wydanie nr 339/2023
  • 16 listopada 2023, 12:19
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie. fot. KPP Malbork
W Malborku odbyło się spotkanie policjantów ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku dotyczące bezpieczeństwa w życiu codziennym. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Dariusz Zeler.

W środę, 15 listopada w Szkole Łacińskiej w Malborku odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” na temat bezpieczeństwa seniorów. Organizatorami spotkania byli: Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Dariusz Zeler wspólnie z koordynatorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku Agatą Szumską.

W debacie uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Jarosław Pazik, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji kom. Katarzyna Marczyk, policjant zajmujący się profilaktyką społeczną asp. szt. Rafał Cielasiński, dzielnicowi oraz zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta Malborka Jan Tadeusz Wilk i Komendant Straży Miejskiej Tomasz Farysej.

- „Głównym celem debaty było zwrócenie uwagi mieszkańcom na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym. Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów metodą m. in. „na wnuczka” i „na policjanta”, poinformowali również jak należy postępować w przypadku takiego zagrożenia” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Funkcjonariusze zaprezentowali spot kampanii społecznej #ZnamTeNumery, w której bohaterowie znanego seniorom serialu telewizyjnego ostrzegają przed przestępcami i jak nie dać im się oszukać. Ważnym elementem debaty była tematyka związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Mundurowi nawiązali również do prowadzonej przez Policję akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem – noś odblaski”, zachęcając do noszenia elementów odblaskowych. Zachęcali także do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”. - „Seniorzy chętnie brali udział w dyskusji na temat lokalnych problemów, głównie dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze starali się udzielić jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi oraz przyjęli zgłoszone wnioski, których realizacja zostanie podsumowana na kolejnej debacie ewaluacyjnej za pół roku” - dodaje policjantka.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.