Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Kiedy zostaną zlikwidowane wahadła na remontowanym odcinku DK22? GDDKiA wyjaśnia.

Gmina Miłoradz. Kiedy zostaną zlikwidowane wahadła na remontowanym… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
W związku z trwającą przebudową drogi krajowej 22 na odcinku Gnojewo – Knybawa, mieszkańcy gminy Miłoradz od początku sierpnia br. borykają się z problemami dojazdu do swoich posesji. Aby dojechać do domów, muszą nie tylko stać w długich korkach, ale także nadkładać jeszcze więcej drogi. Jednak pojawiło się światełko w tunelu, że już wkrótce może to się zmienić.

Z początkiem sierpnia wykonawca tej inwestycji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknął skrzyżowanie drogi krajowej 22 z drogami powiatowymi prowadzącymi do Bystrza i Kończewic. Od tego czasu mieszkańcy, by móc dojechać do swoich domów, muszą kierować się na drugi zjazd do Kończewic i przejechać całą miejscowość lub nadkładać jeszcze więcej drogi i jechać przez Gnojewo, gdy chcą się dostać do Mątów czy Bystrza. Decyzja ta spowodowała nie lada zamęt. Wykonawca wówczas podkreślał, że wstępnie skrzyżowanie ma być zamknięte na trzy miesiące.

- „Na początku sierpnia tego roku, bez żadnych wcześniejszych informacji zostało wprowadzone ponad kilometrowe wahadło za mostem nad Wisłą. Wykonawca zapewniał, że utrudnienia potrwają maksymalnie 3 miesiące. Niestety właśnie mija 3 miesiąc prac, a na polepszenie sytuacji nie widać perspektyw. W godzinach porannych oraz 14-17 są ogromne korki, które utrudniają między innymi dojazdy do pracy dla osób ze wschodniego brzegu Wisły” - napisał do naszej redakcji jeden z mieszkańców gminy.

Dopytywał również, kiedy utrudnienia dla mieszkańców m.in. Kończewic, Miłoradza i okolicznych wsi się zakończą?

W tej sprawie zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W odpowiedzi Mateusz Brożyna z GDDKiA w Gdańsku wyjaśnił, że na tempo prowadzonych prac znaczący wpływ mają istniejące warunki atmosferyczne oraz napotkane warunki odmienne od zakładanych w projekcie.

- „Niemniej jednak prace na przedmiotowym odcinku odbywają się zgodnie z harmonogramem i jeżeli pozwoli na to pogoda, roboty bitumiczne na tym odcinku powinny zakończyć się do dnia 22.12.2023 r., a co za tym idzie likwidacja wahadła. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że Zamawiający jest w stałym kontakcie z Wójtem Gminy oraz z mieszkańcami i z lokalnymi mediami i na bieżąco, w miarę możliwości, uwzględnia w istniejącej tymczasowej organizacji ruchu wszelkie zmiany mające na celu jak największe zniwelowanie obecnych uciążliwości” - informuje Mateusz Brożyna.

Przypomnijmy, że prace na tym odcinku DK22 rozpoczęły się w sierpniu 2022 r. i potrwają do września 2024 r. Koszt inwestycji to 115 mln zł.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kpina
Kpina 17.11.2023, 08:57
Ja czegoś nie rozumiem . Mowia pierw mowia ze wpływ maja warunki atmosferyczne. Zauwazny ze mamy polowe listopada do tego czasu brak śniegu i przymrozkow. Poczym twierdza ze prace ida zgodnie z planem.
mnt
mnt 16.11.2023, 08:13
Jak zwykle zapewnienia - efekty mierne.