Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Z Mławy pływacy przywieźli 6 medali i 14 rekordów życiowych.

MAL WOPR. Z Mławy pływacy przywieźli 6 medali i 14 rekordów życiowych. fot. MAL WOPR Malbork
W Mławie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie, w której udział wzięło ponad 400 zawodników z 25 klubów. Nie zabrakło również pływaków z Malborka.

W sobotę i niedzielę, 4 i 5 listopada odbył się zawody „Mława dla Pływania”. Sześcioosobowa ekipa MAL WOPR z Malborka przywiozła z tego jakże urokliwego miasta sześć medali i aż czternaście rekordów życiowych. Fantastyczną postawą popisali się na zawodach bracia Patoka.

- „Najmłodszy, trzynastoletni Kacper, nie miał sobie równych w konkurencji 100m stylem zmiennym, w którym uzyskał czas nowego rekordu życiowego wynoszący od teraz 1:09,25, zaś na 100m stylem dowolnym po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej minuty i uzyskując czas 59,59s wywalczył medal srebrny” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - „Starszy brat, piętnastoletni Dawid, w każdym ze swoich sześciu startów zanotował nowy rekord życiowy, a do swoich zdobyczy dołożył dwa srebrne medale wywalczone na 100m stylem zmiennym i 50m grzbietem. Najstarszy z kolei, osiemnastoletni Konrad, który jest aktualnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem malborskiego klubu, startował w Mławie dwukrotnie na sprinterskich dystansach w stylu dowolnym i motylkowym. Co godne podkreślenia, w popularnym delfinie z piątym czasem eliminacji, a jednocześnie nowym rekordem życiowym, dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął miejsce czwarte i wyśrubował ponownie swoją życiówkę wynoszącą od soboty 27,67s”.

Z trójki dziewcząt startujących na zawodach, najlepiej wypadła piętnastoletnia Anna Czerwińska, która zdobyła srebro na 100m stylem zmiennym, uzyskując w tej konkurencji czas 1:23,54s. Piątą lokatę w wymagającej konkurencji 200m stylem grzbietowym zajęła szesnastoletnia Agata Kupińska, zaś czternastoletnia Karolina Kwitnewska była szósta na 100m stylem zmiennym.

- „Zawody dla pływaków MAL WOPR zakończyły się bardzo miłym akcentem, bowiem w ostatniej konkurencji zmagań, sztafeta 4x50 stylem zmiennym w składzie Dawid Patoka, Anna Czerwińska, Kacper Patoka i Karolina Kwitnewska wywalczyła trzecią lokatę i mogła cieszyć się z brązowego medalu. Warto dodać, że sztafeta startowała w klasyfikacji 15 lat i starsi, a więc połowa naszego składu była młodsza niż ich rywale” - dodaje Iwona Ciecholewska.

Zawody w Mławie zainicjowały starty pływaków MAL WOPR w sezonie. Zawodnicy nieco później niż zwykle wyjechali na pierwsze zawody. Minął dopiero miesiąc ich treningów, tym cenniejsze są więc ich doskonałe rezultaty i rekordy życiowe.  

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.